Stříbrní veslaři čekají plný Staromák

23 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Plní legrace byli veslaři David Kopřiva a Tomáš Karas při odpovídání na dotazy čtenářů iDNES. "Očekáváme Staroměstské náměstí a Hoši, děkujem," vtipkovali, jak budou vypadat v Česku oslavy jejich stříbrné medaile, kterou získali v párové čtyřce společně s Jakubem Hanákem a Davidem Jirkou.
Odpovědi stříbrných
veslařů najdete ZDE

DALŠÍ ROZHOVORY
10.00 - Cechlová
11.00 - Bába a Ton

"Ale ne, děláme si legraci," uvedli Kopřiva a Karas vzápětí vše na pravou míru. "Nějaká pařba spolu a pak s lidmi, co nám léta drží palce."

Česká loď trénovaná ruským trenérem Sergejem Krutjakovem prohrála boj o zlato jen těsně - o šest desetin vteřiny. - o závodě víc zde

"Rusové jeli svůj životní závod, takhle rychle ještě nikdy nejeli. Od Německa jsme čekali mnohem víc," řekli čtenářům veslaři, kteří odpovídali z olympijské vesnice v Aténách.

Tahounem párové čtyřky je David Jirka, řečený Olí, který udává tempo. Navíc bývá rozumný, když se kluci začnou hádat, a na lodi je nejdůležitější. Strok, říkají vodáci.

"Viděla si Pepka Námořníka? Tak tam je taková figurka Olí..." vysvětlili Kopřiva s Karasem jedné čtenářce iDNES, podle koho Jirka svou přezdívku dostal.

V lodi dále sedí Tomáš Karas, Je zasmušilý, pesimista, stejně jako jeho předchůdce Vitásek. Nejmladší člen posádky, povídavý hezoun Jakub Hanák při jízdě jako jediný mluví, hecuje.

Posledním, nikoliv však co do významu, je háček David Kopřiva. Drží balanc a do cíle přijíždí jako první. - o posádce více zde

Karas s Kopřivou si netroufli odhadnout, zda spolu vydrží až do další olympiády v Pekingu. "Těžko říct, ale myslím, že česká párová čtyřka může mít nějakou medailí klidně i za další čtyři roky," napsali.

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz