Radcliffeová nedokončila ani desítku

28 2004
Atény - Před pěti dny byla Paula Radcliffeová před startem olympijského maratonu považována za horkou kandidátku na zisk zlaté medaile. Místo toho se však pro britskou vytrvalkyni hry v Aténách proměnily v noční můru: maraton na 36. kilometru kvůli absolutnímu vyčerpání vzdala, v pátek nedoběhla ani do cíle desetikilometrové trati.

Radcliffeová byla maratonu, v němž drží světový rekord, naprosto zničená. Přesto se rozhodla zariskovat a chtěla na svou první olympijskou medaili zaútočit v běhu na 10.000 metrů.

Dokázala se však dostat jen na metu 6600 metrů, dál už to nešlo. "Moje nohy byly po maratonu příliš zničené. Nic ve mně nezbylo, psychicky mě to úplně zničilo," vysvětlila třicetiletá Britka.

Zdrcená závodnice se dobelhala do mixzóny, kde padla do náručí svého manžela a trenéra Garyho Lougha. Až pak se slzami v očích se dokázala bavit s novináři.

"Nelituji toho. Mnohem raději jsem byla na dráze, než abych to sledovala v televizi. Pořád bych si říkala, co kdyby," obhajovala druhý nepodařený start v krátkém intervalu, který by byl náročný i pro vytrvalkyni ve vrcholné formě.

Radcliffeová na olympijskou medaili stále čeká. V Atlantě na desítce skončila pátá, v Sydney sice většinu závodu diktovala tempo, ale ve finiši na ni zbylo až nepopulární čtvrté místo. Jediný titul v běhu na 10.000 metrů získala na mistrovství Evropy v roce 2002 v Mnichově.

Nepovedené olympijské hry ji od pokračování v kariéře neodradí. "Tenhle týden jsem se dostala až na samotné dno a potřebuji nějaký čas na zotavenou. Ale vrátím se," prohlásila odhodlaně.

Britská vytrvalkyně Paula Radcliffeová nebude na Atény vzpomínat v dobrém - nedokončila ani maraton ani běh na 10 000 m.

Autoři: ,

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Najdete na iDNES.cz