Cyklisté čekali marně na dopingového inspektora

13 2004
Atény - Dopingová zkouška cyklistů naplánovaná na páteční dopoledne se nekonala. Chyběl totiž inspektor! Agentura AP uvedla, že kvůli špatným dokladům nebyl vůbec vpuštěn do vesnice. Po vyřízení všech náležitostí už bylo na další test pozdě, vzorky krve se totiž musejí odebírat ráno.

"Jsme z toho velmi zklamaní, protože jsme do této kontroly investovali spoustu času a peněz," řekl mluvčí Mezinárodní cyklistické unie UCI Enrico Carpani.

Další šanci k testům budou mít představitelé UCI před středeční časovkou.

BBC: Řada běžných Řeků nad olympiádou v Aténách nejásá
Zatímco vysocí řečtí představitelé nešetří vznosnými slovy o tom, že olympiáda přinesla do Atén "novou energii" a nadšení, řada obyčejných Řeků se k pořádání
olympijských her stále staví rezervovaně.

Rostoucí finanční náklady, přísná bezpečností opatření a zjevná absence turistického boomu přiživují pochybnosti nad olympijským projektem, píše na svých internetových stránkách britská zpravodajská stanice BBC.

Domácí silák Dimas touží na OH vstoupit do historie 
Celé Řecko bude s napětím sledovat úsilí 'svého' vzpěrače Pyrrose Dimase o čtvrtou zlatou olympijskou medaili. Před čtyřmi roky v Sydney vyrovnal ziskem třetího prvenství rekord legendárního Naima Suleymanoglua z Turecka a před domácím publikem jej hodlá překonat.

"Bylo by úžasné, kdyby se to podařilo. Udělám všechno, co bude v mých silách," slíbil rodák ze sousední Albánie, jenž do Řecka přesídlil v roce 1991.

Ukrajinský boxer Paščuk neprošel lékařskými testy před turnajem 
Pro ukrajinského boxera Igora Paščuka skončily olympijské hry ještě před dnešním slavnostním zahájením. Stříbrný medailista z letošního mistrovství Evropy kategorie do 64 kg neprošel lékařskou kontrolou před dnešním vážením.

Nejtěžšího a nejlehčího účastníka her dělí 170 kilogramů
Jako David a Goliáš budou vypadat malajsijský skokan do vody Bryan Nickson Lomas a španělský judista Aytami Ruano, až se potkají v olympijské vesnici. Nejlehčího a nejtěžšího účastníka her dělí podle oficiálních údajů MOV 170 kilogramů váhy.

Lomas váží pouhých 30 kilogramů a patří mu ještě dva primáty. Ve 14 letech je nejmladším olympionikem v Aténách a také jeho 138 centimetrů výšky nikdo nepřekonal. Ruanova váha kolísá, ale obvykle se ručička zastavuje jen těsně pod dvěma metráky.

Kafelnikov bez akreditace
Obhájce olympijského zlata ze Sydney Jevgenij Kafelnikov, jenž měl v Aténách působit v roli trenéra ruských tenistů, má problémy dostat se na sportoviště. Kafelnikov, ani jeho kolega Sergej Leonjuk, totiž nedostali akreditaci. Nejvyšší představitelé tenisového i olympijského svazu nyní zjišťují, kdo faux pas způsobil.

Podle šéfa ruské mise Anatolije Kolesova je vina na straně tenisového svazu. "Je to jejich věc. Možná ale vůbec nechtěli, aby jejich trenéři do Atén přicestovali," rýpnul si Kolesov. "Doufám, že ji v sobotu dostanou. Zatím ale není vůbec důvod, aby do Atén letěli. Vůbec nechápu, proč k takovým problémům došlo, ale zjistím to," slíbil.

Prominentní osobnosti budou bydlet na moři
Bývalý americký prezident a otec toho současného George Bushe přijel se svou rodinou již v pondělí a stejně jako ostatní VIP si našel ubytování na moři. Místo kotvení luxusní jachty řeckého miliardáře Spyrose Latsise, která se stane jeho sídlem, však nebylo z bezpečnostních důvodů upřesněno.

Také filmové hvězdy z Hollywoodu Julia Robertsová, Jack Nicholson a George Clooney se rozhodli podpořit sportovce bojující o olympijské medaile. Jejich jachty kotví v přístavu v Pireu.

Nejluxusnější ubytování si zajistili prezidenti, ruský Vladimir Putin a francouzský Jacques Chirac. Společně s dalšími prominentními osobami jsou na luxusní lodi Queen Mary 2. Cena za jednu noc na současném největším plavidle světa stojí od 750 do 2000 eur.

Pamela Andersonová bude fandit své gymnastce
Prominentním hostem olympijské soutěže sportovních gymnastek bude americká herečka Pamela Andersonová. Hvězda populárního seriálu Pobřežní hlídka osobně přispívá na trénink Mohini Bhardwajové, do jejíž kariéry investovala už 20 tisíc dolarů, a dostala proto osobní pozvání do Atén. "Pam je mojí mentorkou. Jsem hrozně šťastná, že tu bude se mnou," řekla pětadvacetiletá Bhardwajová, dcera indického otce a ruské matky. 
 
Zemřel čínský kameraman 
Filmování štafety s olympijskou pochodní se stalo dnes ráno osudným pro čínského kameramana, jenž společně se svými kolegy sledoval cestu posvátného ohně až k Olympijskému stadionu. Sedmačtyřicetiletý muž se při natáčení zhroutil a po převozu do nemocnice mohli lékaři už pouze konstatovat jeho smrt. 
 
Gruzínec Labadze se odhlásil z tenisového turnaje 
Na poslední chvíli se z olympijského turnaje tenistů odhlásil Irakli Labadze. Jediný gruzínský zástupce si poranil zápěstí pravé ruky, což by znamenalo, že jako levák by musel hrát bekhend jednoruč. V pavouku jej nahradí Bělorus Vladimir Volčkov, ale Němce Nicolase Kiefera změna soupeře nerozhodila. "Volčkov je taky oukej," řekl čtrnáctý nasazený. 
 

Autoři: ,

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Najdete na iDNES.cz