Boje komentují trenéři i hráči

16 2004
Praha - Nejen přímo v Aténách, ale také v pražském televizním studiu se o víkendu potilo několik středočeských sportovců. Komentovat přímé přenosy z olympijských her pomáhali profesionálním komentátorům kouč nymburských basketbalistů Michal Ježdík, manažer kladenských volejbalistů Milan Fortuník a bývalý volejbalista Odoleny Vody Michal Palinek.

Práci televizních reportérů si během her vyzkoušejí také čáslavská atletka Ludmila Formanová či kolínský cyklistický trenér Jan Slavíček.

Ježdík si musel v neděli ráno přivstat. Přenos z basketbalového utkání mužů Litva - Angola začínal už v osm hodin.

Afričané téměř celý zápas na vysokým favoritem vedli, nicméně nymburský kouč zůstával klidný. „Kvalita Litevců se v závěru projeví,“ tvrdil.

A měl pravdu. Milan Fortuník už se nečekaným výsledkům nevyhnul. I on předpokládal, že se Francouzi postupně trpělivostí prosadí proti Argentincům. Jenže Jihoameričané vyhráli hladce 3:0 na sety.

Ještě větší senzací volejbalového turnaje však byla prohra Srbska s Polskem. „A to Srbové patří mezi zhruba pětičlennou nejužší světovou špičku,“ upozornil Fortuník.

Kladenský odborník také připomněl nešťastnou neúčast českého národního týmu na hrách. „Máme skvělý výběr. Ale loni se bohužel zranilo několik opor. Šesté místo na evropském šampionátu znamenalo pro olympiádu stop,“ zavzpomínal v modré košili a proužkované kravatě Fortuník.

Nejspokojenější z tria mohl být Michal Palinek. Dvojnásobný olympionik se sice letos do Řecka nekvalifikoval, ale alespoň zprostředkovaně mohl být u první výhry nejlepšího českého páru Eva Celbová - Soňa Nováková.

Po úspěchu nad Nizozemkami také kolegyním poradil taktiku pro úterní zápas s Japonkami.

„Jsou nízké vzrůstem, takže nemají moc šancí blokovat. Holky by proto měly hrát jednoduše,“ řekl ve studiu Palinek. „Příjem, přihrávka a tvrdá smeč.“

Autoři:

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Najdete na iDNES.cz