S Identify budete vždy vědět, kdo vám volá

aktualizováno 
Užitečná aplikace IDentify vám umožní doslova kouzlit s upozorňovací obrazovkou při příchozím hovoru. Můžete mít ošklivou obludu u telefonního čísla svých rodičů či cokoli roztomilého při příchozím hovoru od někoho důležitého.

Zajímá vás, kdo vám právě volá, ale standardní informační obrazovka operačního systému vašeho chytrého mobilního telefonu vás zrovna neuchvacuje? Pak jistě oceníte zajímavou aplikace Identify, která právě tento váš problém slibuje vyřešit.

Identify je aplikace pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Microsoft Windows Mobile for Smartphone a umožňuje nastavení zajímavé informační obrazovky při příchozím telefonním hovoru. Jednoduše si můžete předpřipravit – nebo využít několika hotových – šablony pro jednotlivé osoby z vašeho telefonního seznamu či pro skupiny osob. Při příchozím hovoru se do této šablony vloží fotografie volající osoby (máte-li ji ovšem k jejímu jménu přiřazenu), její telefonní číslo a celé jméno.

Vytvoření vlastní šablony není vůbec složité a zvládne to každý, kdo již vytvářel webové stránky. Tyto šablony totiž nejsou ničím jiným než stránkami vytvořenými v jazyce HTML, jak se můžete přesvědčit z následujícího příkladu:

Jak jste si jistě všimli, musíte v požadovaných místech do šablony vložit odkazy na čtyři podporovaná makra, která program nahradí za příslušné údaje.

Přestože Identify funguje bezproblémově, narazili jsme v průběhu testování na jeho velkou nectnost: ke svému chodu totiž vyžaduje přítomnost paměťové karty o velikosti alespoň šestnácti megabajtů. Přestože se samotná aplikace instaluje přímo do vnitřní paměti vašeho chytrého mobilu, na paměťové kartě (konkrétně v adresáři My Documents) musí mít uloženy všechny šablony i fotografie. Z jiného úložiště nedokáže Identify s daty správně pracovat.

Identify je komerční aplikace, jejíž cena je necelých deset amerických dolarů. To sice není příliš mnoho, ovšem k zaplacení poplatku musíte vlastnit některou z mezinárodně akceptovaných platebních karet a musíte být také ochotni svěřit její číslo také internetu. Výrobce však v nejbližších dnech začne nabízet časově omezenou demoverzi této aplikace, tudíž vám nic nebude bránit v jeho vyzkoušení.

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

iPhone 11

Po loňské změně velkého modelu na přívlastek Max nás letos u nových iPhonů čeká nejspíše další změna. Spekuluje se, že...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Další z rubriky

Mistr fotografie se skvělou cenou. Recenze Honoru 20 Pro

Honor 20 Pro

Po svém skromněji vybaveném sourozenci se na český trh dostává i model Honor 20 Pro. Je to výborně vybavený smartphone...

Má dva displeje a výkonnější procesor než Note 10. Stojí přitom polovinu

Nubia Z20

Loni čínská Nubia uvedla na trh vskutku netradiční smartphone s displejem i na zádech. Nyní tato někdejší luxusní...

Toto jsou nejlepší smartphony za uplynulý rok. Každý je něčím výjimečný

Top smartphony léta 2019

Zanedlouho začne na trh nastupovat nová vlna top smartphonů, prvním z nich je Samsung Galaxy Note 10. Přesto modely,...

Najdete na iDNES.cz