Pojď, budeme si povídat a koukat na sebe. Chatovací mobil Mivvy Ch@t

aktualizováno 
Nová značka Mivvy je poměrně agresivní v uvádění nových modelů na náš trh. V krátké době se tak dočkáváme již třetího modelu, který přináší něco pověstného navíc oproti konkurenci. Tentokrát jde o mobil, který umožňuje textové chatování i s videodoprovodem.

Mivvy Ch@t | foto: Mivvy

Nový mobilní telefon Mivvy Ch@t je dalším zástupcem mobilních telefonů Mivvy, které sice na první pohled nenabízí nic revolučního, ale přeci jenom se od konkurence snaží odlišit.

Na první i na druhý pohled je novinka relativně běžným mobilním telefonem. Výbava je vcelku průměrná – displej nabízí rozlišení 176 x 220 bodů, telefon podporuje paměťové karty microSD do velikosti 2 GB, má FM rádio a přehrávač hudebních souborů, Bluetooth 2.0 s podporou A2DP nebo 1,3 megapixelový fotoaparát.

Mivvy Ch@t

Potěší možnost připojení klasických sluchátek přes 3,5 mm jack konektor, pro připojení k počítači poslouží tradiční miniUSB kabel. Na první pohled se také může zdát, že telefon podporuje sítě třetí generace a videohovory v nich – má totiž čelní kamerku.

Mivvy Ch@t

Ta ovšem k videotelefonování neslouží – podporu 3G telefon nemá. Videokamera ale nezůstane využita – naopak, je nutná pro využívání funkce, která má být onou přidanou hodnotou oproti konkurenci. Pomocí videokamery, technologie MivVideo a datového připojení GPRS totiž můžete s dalšími uživateli Mivvy Ch@t komunikovat i s obrazovým doprovodem. Komunikace je ovšem textová, nikoli hlasová.

Mivvy Ch@t

Výrobce slibuje, že v budoucnu se podpora této technologie objeví i v dalších modelech výrobce. V případě, že protistrana nemá takto vybavený telefon, můžete pro komunikaci využit alespoň vestavěného ICQ klienta. Přímo z výroby je také nahrán internetový prohlížeč Opera Mini.

Novinka by se měla dostat do prodeje co nevidět a to za cenu 3 589 korun. Test telefonu přineseme, jakmile to bude možné. Doufejme, že nám výrobce půjčí rovnou dva exempláře, abychom mohli chatování vyzkoušet.

 

Nejčtenější

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

Samsung vyklízí sklady. Před příchodem novinky výrazně zlevnil top modely

Akce

Za měsíc Samsung představí nové top modely S10, tudíž potřebuje doprodat loňské stroje. Proto na ně připravil velké...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Další z rubriky

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Rarita: Značka obrněných telefonů z Německa má i tlačítkový android

RugGear RG160

Výrobce RugGear na český trh vozí hned několik modelů. Současná nabídka zařízení zahrnuje jak moderní smartphony, tak...

Apple si naběhl. Musel levně měnit baterie a prodal méně nových iPhonů

iPhone 8 Plus. Také u toho bylo možné baterii levně vyměnit

Apple očekával, že se do programu výměny baterií u starších iPhonů zapojí nejvýše dva miliony uživatelů. Možnost obměny...

Najdete na iDNES.cz