Motorola ukázala Evropě následovníka legendárního RAZRu

aktualizováno 
Motorola představila v Londýně - v evropské premiéře - následovníka kultovního tenkého véčka RAZR. Novinka se jmenuje po něm, vzdáleně ho připomíná, ale jinak spolu mnoho společného nemají. RAZR2, jak se novinka jmenuje, je totiž mnohem chytřejší.

Motorola představila RAZR2 - byli jsme u toho | foto: Mobil.iDNES.cz

RAZR2 si odbyl hned tři premiéry během 24 hodin. Nejprve se představil v New Yorku v Americe, včera v poledne následovala evropská premiéra v Londýně a na závěr se RAZR2 ukáže v Bangkoku na asijské premiéře. 

My jsme měli možnost telefon krátce vyzkoušet v Londýně a přinášíme vám naše první dojmy z něj a fotografie funkčních přístrojů.

Motorola si pro londýnskou premiéru vybrala netradiční prostory v podjezdu pod železniční stanicí London Bridge. Efektní prostory ale většinu novinářů příliš nepotěšily, protože v tmavých a výrazně barevně nasvícených místnostech nelze pořídit kvalitní fotografie.

Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna

Netradiční místo je sice efektní, kvalitě fotografií však nepřeje.

Premiéra nebyla jen o druhém RAZRu, ale s blížícím se zahájením prodeje výrobce připomněl všechny své důležité novinky.

Mezi vystavenými exponáty nás zaujal i nevšední červený a oranžový ROKR Z6. Vystaveno bylo i pohledné bluetoothové sluchátko miniaturních rozměrů a také Bluetooth navigační modul. Bohužel bez dalších doplňujících informací.

Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna 

Kromě nástupce oblíbeného RAZRu bylo k vidění i příslušenství a zajímavé barevné varianty modelu ROKR Z6.

Ale zpět k RAZRu2. Nástupce veleúspěšné žiletky asi nedosáhne na její závratná prodejní čísla, která se kvapem blíží k hranici sta milionů prodaných kusů. Ale výrobce jistě doufá, že v rámci možností se novince bude dařit obdobně.

Bude to mít ale mnohem těžší. Původní RAZR byl první žiletkou na trhu, naopak jeho následovník se bude muset potýkat z obrovským zástupem konkurenčních tenkých přístrojů.

Design novinky nezapře příbuznost s jinými přístroji Motoroly. Asi nejpodobnější je modelu RAZR MAXX díky velkému vnějšímu displeji. Původní žiletku nám novinka příliš nepřipomíná, a to především díky chybějící dolní bradě, charakteristickému to rysu většiny tenkých véček a vysouvacích modelů, v které je ukrytá anténa. Tu se Motorole v novince podařilo umístit jinam, a tak má telefon horní a dolní polovinu téměř stejně dlouhou.

Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna

RAZR2 se dokázal jako první z rodiny zbavit charakteristické "brady".

Ač to na první pohled není příliš patrné, je nový RAZR tenčí než předchůdce. Jeho tloušťka 11,9 mm konkuruje nejtenčím samsungům, ostatní výrobci mají své tenké modely stejné konstrukce tlustší. Telefon je poměrně široký, ale to platilo i o původní žiletce. Z té si novinka vzala kovový přední kryt, zbytek přístroje je pak plastový s povrchovou úpravou soft touch.

Lesklá přední strana a celý vnitřek však zachytí každý otisk prstů, což v důsledku není příliš estetické. Pochvalně kvitujeme povedené detaily v podobě jemných mřížek na bocích přístroje a i jeho celkové zpracování. Výrobce se chlubí krycím sklem displejů se zvýšenou odolností proti poškrábání a také velmi trvanlivým kloubem, který bezpečně vydrží 100 000 otevření.

Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna

Klávesnice je tradičně "razrovská" a její zpracování výborné, výtku však máme k povrchové úpravě. Telefon se snadno upatlá.

Klávesnice má tradiční "žiletkovský" vzhled, je zcela plochá, ale v praxi pohodlná i pro náruživé uživatele SMS služeb. Klávesy jsou od sebe jasně oddělené a jsou i dostatečně velké. Vnitřní displej má dvojnásobné rozlišení oproti původní žiletce, ale v ploše horní části přístroje se poněkud ztrácí, mohl by být větší. Skoro stejně velký je i vnější displej, který má i stejné rozlišení QVGA. Tak velký displej na jiných véčkách nenajdete.

Jenže vnější displej není jen o velikosti a velkém rozlišení. On je navíc dotykový. Můžete přes něj ovládat hudební přehrávač, číst na něm e-maily a SMS a na ty dokonce půjde odpovědět bez nutnosti otevřít přístroj pomocí přednastavených textů. Motorola navíc přidala do telefonu funkci Haptic, což znamená, že každý stisk virtuální klávesy na displeji doprovodí jemné zavibrování. Uživatel tak má lepší kontrolu nad ovládáním přístroje. Musíme konstatovat, že to funguje velmi dobře a jistě by se tato funkce uplatnila i u jiných mobilů s dotykovým displejem.

Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna

11,9 mm a přesto špičková výbava. Konkurence se má zas oč snažit.

Další zajímavou vlastností telefonu je funkce Crystal Talk. Ta odfiltruje nežádoucí ruchy okolí, a tak vy i protistrana lépe uslyšíte. Nejlépe tuto funkci využijete u zabudovaného handsfree. K tomu se, primárně v případě použití v autě, váže další zajímavá funkce. Tou je schopnost čtení došlých textových zpráv. Není to absolutní novinka, Motorola ji před časem použila již u modelu A780, ten se ale v Evropě běžně neprodával. V angličtině je výsledek překvapivě dobrý, nechme se překvapit, jak to bude fungovat v našem mateřském jazyce. Dodejme, že s touto funkcí souvisí i hlasové vytáčení bez nutnosti učit telefon povelům.

Potvrdit musíme i tvrzení, že nový procesor ARM 11 je velmi rychlý. Jestli v porovnání s původní žiletkou až desetkrát, jak tvrdí Motorola, to nevíme, ale práce s telefonem je opravdu velmi svižná. Motorola přepracovala menu a dle vlastních slov odstranila zbytečné duplicitní položky. Mohlo by se zdát, že někdo od výrobce pročítá diskuse uživatelů na internetu a bere si jejich připomínky k srdci. Jen kdyby to bylo častěji.

Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna

Dotykový displej disponuje funkcí Haptic, která zajišťuje zpětnou odezvu na stisk klávesy pomocí krátkého zavibrování.

Motorola RAZR2 bude nabízena ve třech variantách. Jedna nás příliš nezajímá, je určena pro trhy se systémem CDMA, zbylé dvě se ale u nás budou prodávat. Verze jen pro sítě GSM nese označení V8 a můžete si jí prohlédnout na fotografiích. Model V9 podporuje vedle sítí GSM i sítě třetí generace. Tato verze je o něco tlustší a na trh přijde později. Na verzi bude záležet i velikost vestavěné paměti. Buď v telefonu najdete 512 MB paměti, nebo dokonce 2 GB. Na velikosti paměti prý ale bude mít vliv operátor, který bude přístroj nabízet.

RAZR2 je povedený multimediální mobil s tenkým designem, bohatou výbavou a několika nevšedními funkcemi. Jak vnější dotykový displej, tak třeba kompletní hlasové ovládání může přispět k pohodlnějšímu ovládání přístroje. Na konečný verdikt si ale budeme muset počkat až po podrobnějším otestování přístroje. Nemělo by to trvat dlouho, telefon by měl být dostupný ještě před prázdninami. Snad to bude platit i pro náš trh.

Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z Londýna Nová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z LondýnaNová Motorola RAZR2 živě z Londýna

Kromě omlazeného RAZRu byl k vidění i budoucí topmodel Motoroly RIZR Z8, za jehož vývojem stojí bývalá společnost Sendo.

Ještě dřív se do prodeje dostane komunikátor Q9, následovat bude ROKR Z6 a pak přijde řada na nový RAZR a Motorolu Z8.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Neuvěřitelný příběh ztroskotaných Čechů v Polsku má mobilní ponaučení

Porucha, nouzové volání

Jakkoliv zní celý příběh neuvěřitelně, můžeme si z nepříjemného konce dovolené české rodiny v Polsku vzít jedno...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Levné androidy decimují iPhony. Apple proto lacinější modely vyřadí

iPhone SE

Čína není jediným klíčovým regionem, v němž se Applu přestalo dařit. Mnohem levnější, a přitom podobně vybavené...

Další z rubriky

Původně mrtvý honor se bude nakonec prodávat. Je to mistr focení

Honor 20 Pro

Zatímco jeho skromněji vybavený sourozenec už bude co nevidět na trhu, varianta s přívlastkem Pro stále čeká na uvedení...

Cizinec s obří baterií a 48MPix foťákem. Test Umidigi F1 Play

Umidigi F1 Play

Ačkoliv značku Umidigi nelze považovat za příliš známou, najdou se v jejím portfoliu zajímavé smartphony. Model F1 Play...

Analytik: Apple u iPhonů příští rok zmenší výřez. Zmizí až později

Detail výřezu v displeji u iPhonu X

Jubilejní iPhone X před dvěma lety odstartoval módu výřezů v displeji. Zatímco ostatní výrobci jej postupně zmenšují a...

Advantage Consulting, s.r.o.
IT TECHNIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz