Kultovní hra Lemmings i na vašem Sony Ericssonu Px00

aktualizováno 
Kultovní logická plošinovka Lemmings patří stále mezi jedny z nejhratelnějších her historie. Nyní máte možnost si zdarma zalaškovat s osudem stovek malých hlodavců i na vašem chytrém mobilu.
Určitě je velmi dobře znáte – malé, podivné hlodavce oblečené do modrých šatiček s křiklavě zelenými vlasy, jak si roztomile rejdí světem plným všemožných nástrah a překážek s jediným cílem – dostat se všichni šťastně domů. Či spíše alespoň většina z nich. Jmenují se Lumíci, Lemmings.
 
Jsou to neuvěřitelné hloupoučká stvoření – tupě a bezhlavě pochodují stále stejným směrem a pokud se o ně nepostaráte a nepřidělíte některému z nich nějakou důležitou funkci, s klidný svědomím všichni napochodují do nejbližší propasti a již je nikdy neuvidíte. Jedinou nadějí Lumíků jste vy a váš mozek. Jen na vás záleží, zda se všichni Lumíci ke svému cíli zdárně prokopou, propálí, proskáčou, vyšplhají nebo prohrabou. 
 
Série počítačových her Lemmings má za sebou velmi dlouhou cestu. Hra Lemmings je bezmála tak stará, jako historie počítačových her – vždyť první roztomilí hlodavci na nás poprvé vykoukli před více než patnácti lety a již tehdy měly klávesnice a joysticky našich osmibitových domácích mazlíčků plné ruce práce se záchranou jedné hloupoučké generace.
 
Za tu dobu vydali autoři hned několik pokračování této hry, žadné z nich však nepřineslo oproti prvnímu dílu nic podstatného navíc. Původní hra Lemmings totiž ve své době v podstatě definovala žánr logických her a překonat původní Lumíky není jednoduchou záležitostí. Tedy alespoň na velkých stolních počítačích.

Lumíci všude

V chytrých mobilních telefonech a kapesních počítačích se odstupem času počali Lumíci objevovat také – pro některé přístroje dříve, pro jiné o něco později. Pro chytré mobilní telefony postavené na systému Symbian a platformě UIQ se Lumíci objevili teprve před několika málo dny.
 
Lemmings 
 
Nedalo nám to, zkrátka jsme museli tuto kultovní hru co nejdříve vyzkoušet a zavzpomínat tak na mladá léta strávená před blikající televizní obrazovkou a monochromatickým monitorem. Aplikace Lemmigs pro chytré mobilní telefony Sony Ericsson P800 / P900 je freeware, ke stažení je k dispozici například na známém serveru My-Symbian.com. Instalační archív lemmings.sis má velikost 580 kilobajtů, aplikace si však po instalaci ukousne téměř dva megabajty úložného prostoru. Pokud ve svém telefonu či na své paměťové kartě máte méně než čtyři megabajty volného místa, instalace se vám zřejmě nezdaří a jediným jejím výsledkem bude nepříjemné zamrznutí celého mobilního telefonu.
 
Aktualizováno 20. ledna v 8:47: na zmiňovaném serveru My-Symbian.com byl odkaz na instalační archív této hry v průběhu dnešní noci odstraněn z důvodu problémů se stabilitou na některých telefonech. Běheme dne by však tato aplikace měla být dostupná na této adrese. 
 
Aplikace je po svém spuštění poměrně hodně náročná na velikost volné operační paměti – především uživatelé staršího modelu Sony Ericsson P800 budou muset před spuštěním hry zavřít některé již spuštěné aplikace.
 
Hratelnost hry je až překvapivě dobrá, díky povedenému displeji těchto telefonů je grafika velmi jemná a Lumíci jsou skutečně roztomilá drobotina. Ovšem někdy jsou drobní až příliš – volbu nástrojů totiž provádíte ve spodní liště obrazovky prostřednictvím dotykového pera, ťuknutím perem na některého z Lumíků  mu zvolený nástroj přidělíte. Zkrátka můžete mít občas problém trefit se na toho správného hlodavce.

Lumíci, kam se podíváš

Pokud vlastníte některý z podporovaných telefonů, určitě tuto hru vyzkoušejte. Jedná se totiž o léty více než dobře prověřenou klasiku, která dokáže skutečně zaujmout. A protože se jedná o freewarovou aplikaci, můžeme si přát ještě něco víc?
 

 

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Do Česka míří další supersmartphone. Od kdysi velmi populární značky

Lenovo Z6 Pro

Po delší odmlce se na český trh vrací mobily značky Lenovo. Od podzimu bude v prodeji i špičkový model Z6 Pro. Má...

Další z rubriky

Samsung představil mobilní snímač se šílenými 108 megapixely

Mobilní snímač ISOCELL Bright HMX

Rozlišení mobilních senzorů stále nenarazilo na technologický strop, což dokazuje nejnovější mobilní čip od Samsungu....

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka
ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka

Možná už připravujete s dětmi školní aktovku, nakupujete pomůcky, ořezáváte pastelky... Nezapomeňte na rozvrh hodin. Máme pro vás jeden k vytištění.

Najdete na iDNES.cz