TomTom One IQ Routes

TomTom One IQ Routes

Inteligentní navigace už stojí méně než pět tisíc korun

  • 15
Výrobce navigací TomTom představil dvě nové verze svých nejprodávanějších navigačních přístrojů nižší třídy. Nové produkty TomTom ONE IQ Routes a TomTom XL IQ Routes nabídnou především funkci inteligentních tras, která spočítá nejrychlejší trasu v závislosti na dni v týdnu a denním času.

Novinky tak přinášejí do nižší třídy funkce, které byly dříve dostupné pouze u nejvyšší řady TomTom GO. Dva nové modely jsou kompletně přepracované a nabídnou elegantní černé zpracování a také rozšíření mapového pokrytí Evropy. Jejich ceny by pak měly začínat na částce 4 500 korun.

TomTom One IQ Routes

Funkce IQ Routes spočítá nejrychlejší trasu platnou v okamžik, kdy řidič vyráží na cestu, a to v závislosti na dni v týdnu a denním času. Přitom se berou v úvahu veškeré faktory, které mohou způsobovat zpoždění. Tato technologie je založena na faktech získaných mnohaletým shromažďováním historicky naměřených rychlostí na silnicích.

TomTom One IQ RoutesTomTom One IQ Routes

Nové navigace nabídnou i funkci navádění do jízdních pruhů. Zařízení dává řidičům včasné hlasové instrukce, které i s pomocí obrazovky zřetelně signalizují, do kterého jízdního pruhu se zařadit, případně kde se nachází exit, takže řidič má přehled o momentální dopravní situaci.

TomTom One IQ Routes

Navigace TomTom ONE IQ Routes je vybavena 3,5“ displejem, inovovaným vzhledem a nejnovějším navigačním softwarem TomTom. Dražší model TomTom XL IQ Routes nabízí všechny klíčové funkce TomTom ONE a navíc přidává  4,3“ dotykový displej zajišťující lepší přehled o dopravní situaci.

Nové modely TomTom ONE a TomTom XL dále nabídnou:

  • držák EasyPort, který je možné složit a vejde se do kabelky či kapsy u kalhot,
  • rozšířené mapové pokrytí - regionální model s mapami Tele Atlas 17 východoevropských států nebo evropský model s mapami Tele Atlas 42 evropských států,
  • dopravní přijímač TomTom RDS-TMC, který zajišťuje přístup k aktuálním dopravním informacím,
  • technologii TomTom Map Share, která umožňuje uživatelům okamžitě vytvářet mapové opravy na svém zařízení a současně je sdílet s ostatními uživateli,
  • nejnovější informace o bezpečnostních radarech, které jsou u nových řad poprvé předinstalované, zajišťují pohodovější a bezpečnější řízení.

Nové modely TomTom ONE a TomTom XL IQ Routes budou v českých obchodech v prodeji ve druhém čtvrtletí roku 2009 za cenu od 4 500 korun.