Imperium: real-time strategie na Psion

aktualizováno 
Imperium je real-time strategická hra, která jistě připomene PC hráčům doby bitev v Command & Conquer. Tato hra má ale výhodu, že se nechá vzít s sebou a navíc lze do této Psioní aplikace na PC vytvářet i mapy.

Jistě si uživatelé PC vzpomínají na známou real-time strategii na PC, která nesla název Command and Conquer. Tato "rýltajmovka" si získala srdce mnoha hráčů. Tak se stalo především díky své svižnosti, rozmanitosti jednotek a dalším příznakům, které jen zvyšovaly hratelnost.

Na Psion nyní přichází jakýsi klon této geniální hry. Imperium je totiž název pro menší verzi C&C, která se vejde na Psion. Jedná se o akční realtime strategii.

imperium

Hru lze nainstalovat jak na disk C:, tak na disk D:. Pokud Imperium vlastníte neregistrované, lze stavět pouze některé základní jednotky, se kterými lze dohrát každý level, ale jste ochuzeni o další, rozšířené jednotky. Bez těch je pak poměrně těžké dohrát pokročilejší levely ve hře. Registraci si může zařídit každý po zaplacení 15 liber, což není na hru mnoho, ale na druhou stranu je otázka, zda si raději koupíte hru na PC nebo na Psiona.

Imperium má jednu velkou výhodu oproti C&C a to, že se nechá hrát téměř všude, jelikož si s sebou svého miláčka většinou nosíme. Pokud tedy nemůžete vydržet bez akce a taktiky, není problém si nosit s sebou vlastní miniarmádu vojáčků a autíček z tekutých krystalů.

To je menší nevýhoda, jelikož na PC měly vojenské jednotky alespoň barevné odlišení, ale na Psionu je již musíme rozeznávat podle stupně světlosti/šedosti, abychom si nemysleli, že ti, co jdou k nám do základny nejdou na průzkum, ale zničit silo nebo heavy factory.

imperium

Pro ty, kterým by nestačily úrovně implementované ve hře jsou na našem serveru (Mapy pro Imperium) a nebo na domovské stránce Imperia ke stažení další mapy a pro ty nejzarytější hráče je zde i editor map na PC ((Imperium map editor pro PC).

Samotnou hru lze stáhnout rovněž na domovské stránce a nebo na našem serveru (Imperium pro Psion). Sám si myslím, že tato hra stojí alespoň za ozkoušení, protože minipočítače přeci neslouží 100% vždy pouze k práci. Stejně tak, jako osobní počítače, kde minimálně jednou každý z nás spustil .

Autor:
 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

Vodafone naštval zákazníky. Kvůli změně účtování hovorů zaplatí více

Ilustrační snímek

Vodafone od července razantně mění způsob účtování hovorů u předplacených karet. Namísto současné tarifikace 60+1, kdy...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Prohlížeč Chrome pro android má chybu, která umožní podvrhnout adresu

Chrome

Poměrně jednoduchý útok umožní podvrhnou adresu, takže si uživatel nemusí uvědomit, že je na falešné stránce. Problém...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Najdete na iDNES.cz