Imperium: real-time strategie na Psion

aktualizováno 
Imperium je real-time strategická hra, která jistě připomene PC hráčům doby bitev v Command & Conquer. Tato hra má ale výhodu, že se nechá vzít s sebou a navíc lze do této Psioní aplikace na PC vytvářet i mapy.

Jistě si uživatelé PC vzpomínají na známou real-time strategii na PC, která nesla název Command and Conquer. Tato "rýltajmovka" si získala srdce mnoha hráčů. Tak se stalo především díky své svižnosti, rozmanitosti jednotek a dalším příznakům, které jen zvyšovaly hratelnost.

Na Psion nyní přichází jakýsi klon této geniální hry. Imperium je totiž název pro menší verzi C&C, která se vejde na Psion. Jedná se o akční realtime strategii.

imperium

Hru lze nainstalovat jak na disk C:, tak na disk D:. Pokud Imperium vlastníte neregistrované, lze stavět pouze některé základní jednotky, se kterými lze dohrát každý level, ale jste ochuzeni o další, rozšířené jednotky. Bez těch je pak poměrně těžké dohrát pokročilejší levely ve hře. Registraci si může zařídit každý po zaplacení 15 liber, což není na hru mnoho, ale na druhou stranu je otázka, zda si raději koupíte hru na PC nebo na Psiona.

Imperium má jednu velkou výhodu oproti C&C a to, že se nechá hrát téměř všude, jelikož si s sebou svého miláčka většinou nosíme. Pokud tedy nemůžete vydržet bez akce a taktiky, není problém si nosit s sebou vlastní miniarmádu vojáčků a autíček z tekutých krystalů.

To je menší nevýhoda, jelikož na PC měly vojenské jednotky alespoň barevné odlišení, ale na Psionu je již musíme rozeznávat podle stupně světlosti/šedosti, abychom si nemysleli, že ti, co jdou k nám do základny nejdou na průzkum, ale zničit silo nebo heavy factory.

imperium

Pro ty, kterým by nestačily úrovně implementované ve hře jsou na našem serveru (Mapy pro Imperium) a nebo na domovské stránce Imperia ke stažení další mapy a pro ty nejzarytější hráče je zde i editor map na PC ((Imperium map editor pro PC).

Samotnou hru lze stáhnout rovněž na domovské stránce a nebo na našem serveru (Imperium pro Psion). Sám si myslím, že tato hra stojí alespoň za ozkoušení, protože minipočítače přeci neslouží 100% vždy pouze k práci. Stejně tak, jako osobní počítače, kde minimálně jednou každý z nás spustil .

Autor:
 

Nejčtenější

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Za nejdražší Samsung S10 pořídíme dva nejlevnější a ještě zbude

Možné podoby různých verzí Samsungu Galaxy S10

Samsung nastaví s novou řadou Galaxy S10 promyšlenu strategii. Nový model nabídne v několika verzích, aby si ho mohlo...

Další z rubriky

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Najdete na iDNES.cz