Křídla Vánoc s Richardem Krajčem přinesou zimní romanci

  16:30aktualizováno  16:30
Kůň na bílém sněhu a v sedle Richard Krajčo, jehož hudba filmem zní. Zimní romantika jako vyšitá; tak vypadá film Křídla Vánoc. Do kin jde 14. listopadu.

Záběr z filmu Křídla Vánoc | foto: Falcon

Dlouhé roky se k žánru vánoční romance nikdo v Česku neodhodlal, až letos vznikly rovnou dvě. Snímek Přijde letos Ježíšek? dorazí do kin 5. prosince, Křídla Vánoc, díky nimž se potkali režisérka Karin Babinská a hrající zpěvák Richard Krajčo, si pospíšila, premiéru má už za dva týdny.

Proč vlastně filmy jako Láska nebeská u nás netočíme - neumíme to, bojíme se citu, máme sklon jej spíše zlehčovat? "Možná i proto, že v zimě se točí hůř než v létě a čekání na sníh představuje riziko, které si při malých rozpočtech nemůžeme dovolit. Ale u mě původně vánoční kalkul ani nebyl," ujišťuje Babinská.

Fotogalerie

"Producentka Veronika Schwarczová mi vyprávěla, že po sérii depresivních titulů hledá změnu, já jí nabídla svůj nápad na muzikál, ale při psaní se mi začal měnit v romantický film s hudbou," líčí režisérka zrod příběhu čtyř přátel zaměstnaných v nákupním středisku.

Vica Kerekes věří...

Krajčo hraje bezstarostného optika hájícího svou nezávislost včetně vztahů, Vica Kerekes představuje dívku, která balí dárky a předstírá citovou nezranitelnost. Herecký král filmu David Novotný v roli manažera prodeje utíká ke kamarádům před milovanou, ale někdy otravnou rodinou. A Jakub Prachař coby herec bez lepších vyhlídek baví v zaječím kostýmu děti zákazníků. Jednoho dne za adventního času se stane zázrak, který zamíchá jejich životy a hlavně sny.

"Nechci být sentimentální nebo patetická, ale při natáčení jsem opravdu pocítila, že existuje něco mimo nás, ať tomu říkáme síla, energie nebo andělé; něco, co mne ještě umocnilo. Proto se pro mě Křídla Vánoc stala osudovým filmem: uvěřila jsem, že je potřeba věřit," vyznává se Vica Kerekes.

... David Novotný baví

"Takže na mně bude, abych to shodil," navazuje s úsměvem Novotný. "Já jsem od přírody spíše cynik, ale taky ješita. Když jsem přečetl scénář, nevěděl jsem, co si o tom mám myslet, ale pak mi režisérka pověděla, že si v roli manažera od samého počátku představovala mě, a ješitnost zvítězila nad cynismem," přiznává Novotný.

"Sice si nadále myslím, že je potřeba zůstat cynickým a stát oběma nohama pevně na zemi, ale pokud už nás potká něco na způsob zázraku, asi bychom to neměli od sebe odstrkovat; přinejmenším o tom můžeme přemýšlet. Čili slibuji, budu víc přemýšlet," shrnul herec.

Jeho filmovou manželku zosobnila Lenka Vlasáková, tchána Stanislav Zindulka a tchyni Zdena Hadrbolcová. Další role vytvořili Vanda Hybnerová, Viktor Preiss či Vilma Cibulková, viditelnou úlohu mají i velká obchodní centra. Podle producentky film vznikl díky partě nadšenců, kteří začali psát protestní petice až po mnohahodinovém natáčení v patnácti stupních pod nulou. Ale to už je prý dávno zapomenuto. "Naše Křídla Vánoc vznikla z jediného důvodu: aby lidi potěšila," vzkázala divákům Veronika Schwarczová.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

3Bobule. Do pokračování vinařské série namluvil několik vět i Postránecký

Tváře chystaného snímku 3Bobule

Herci Tereza Voříšková, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer či Michal Isteník stojí před kamerou komedie 3Bobule, která se...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Pořád jsme doufali, že to uvidí, říká Třeštíková o Miloši Formanovi

Z dokumentu Forman vs Forman

Celovečerní dokument Forman vs. Forman, který natočila Helena Třeštíková se střihačem Jakubem Hejnou, se po Cannes a...

Najdete na iDNES.cz