Vánoční trhy v Karlových Varech.

Vánoční trhy v Karlových Varech. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Karlovarské vánoční trhy se ponesou ve znamení místních umělců i firem

  • 0
Přípravy vánočních trhů v Karlových Varech vrcholí. Už je jasné, co vše nabídnou. Radnice zkouší spolupráci s místními podnikateli i umělci, kteří budou ve stáncích prodávat své zboží.

Trhy se letos uskuteční od soboty 30. listopadu a potrvají do 26. prosince. Nově se budou rozprostírat od hotelu Thermal ke Grandhotelu Pupp. Centrem bude Mlýnská kolonáda, kde najdou návštěvníci trhy a doprovodný program.

„Stánky budou rozdělené na dvě části. U Thermalu bude jeden catering, který by měl nabízet jídlo, dále tam bude prodej tradičních věcí jako jmelí, sušeného ovoce a svařeného vína. U Mlýnské kolonády bude mít svůj porcelán Thun, své zboží nabídnou karlovarští umělci a Grandhotel Pupp tam bude mít svou kavárnu s deserty. Další budou prodávat vánočky, cukroví, ozdoby nebo věnce,“ popsala primátorka Andrea Pfeffer Ferklová

Podle ní bude nabídka trhů namixovaná tak, aby neměli všichni prodejci stejný sortiment. Spolupráce s místními hoteliéry a podnikateli je letošní novinkou. S některými radnice ještě jedná. „Uvidíme, jak se to ujme,“ podotkla primátorka.

Letošní vánoční trhy budou stát zhruba 2,4 milionu korun, a to i s osvětlením. Vánoční strom, kterým bude stříbrný smrk ze Severní ulice, a atrakce pro děti najdou návštěvníci u Thermalu. 

V doprovodném programu se představí žáci z karlovarských mateřských, základních a uměleckých škol, místní umělci i známé tváře jako jsou Michal Hrůza, Jitka Zelenková, Josef Laufer, Maxim Turbulenc a další. 

Slavnostní rozsvícení stromu bude o první adventní neděli, tedy 1. prosince v 17.30 hodin. Návštěvníky trhů nově dopraví do lázeňského území vláček.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.