Za parkování u nemocnice se platilo den. Pak do závor najel pacient

  • 33
Pouze den fungoval nový parkovací systém u ambulantního traktu nemocnice v Jihlavě. Automatické závory se poprvé spustily v pondělí, už v úterý nad ránem do nich najel pacient pod vlivem tlumících léků. Až do dalšího pondělka se tak bude opět parkovat bezplatně.

"Do automatického systému vozem při odjezdu od nemocnice narazil náš pacient. Dostal tlumící léky, a i když mu lékaři doporučovali, aby neřídil, ihned poté sedl za volant. Takto to dopadlo. Rady lékařů neberte na lehkou váhu," konstatovala mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Řidič starší Felicie se netrefil do výjezdu a lehce narazil do automatického ovladače závory. I když náraz nebyl nikterak velký, řidič se zjevně nezranil a jako by nic pokračoval v cestě, nový systém to vyřadilo z provozu.

"Pohnuly se čtecí hlavy. Čtečka nyní nedokáže načíst data z lístku. Systém jsme proto museli vypnout," popsala Zachrlová. "První zatěžkávací zkoušku systém nezvládl," poznamenala mluvčí.

Tento týden už se techniku opravit nepodaří. Nemocnice plánuje znovu obnovit placený provoz na tomto malém parkovišti u ambulance až v pondělí ráno.

Ve stejný den nemocnice uvede do provozu zpoplatněný systém i na největším parkovišti, kam je vjezd z ulic Rantířovská a U Cvičiště. Stání u nemocnice tak bude zpoplatněno na všech parkovištích. Už od minulého týdne se platí na velkém parkovišti ve Vrchlického ulici.

"Je nám jasné, že to přinese řidičům velké změny, na které si budou muset zvykat. Ale parkování u nemocnice konečně dostane svůj řád, zatím to byl chaos," řekla Monika Zachrlová.

Zaparkovat zdarma v blízkosti nemocnice už nebude možné. Na příjezdových cestách se objeví značky zakazující stání. Porušení předpisů chce nemocnice řešit odtahy vozidel.