Léto přichází, konečně mohou koupaliště na Vysočině předvést novinky

  8:46aktualizováno  8:46
Počasí slibuje tropické teploty a příchod léta. O víkendu se tak otevře řada koupališť. A mnohé představí novinky. V Brodě zavedou technologii, díky které už nebude voda tak štípat do očí. V Jihlavě přibylo hřiště na volejbal. V Třebíči lidé poprvé vyzkoušejí akvapark i v létě.

Koupaliště v Havlíčkově Brodě se pečlivě připravovalo na letní sezonu. Obsluha na poslední chvíli čistila bazény, aby při čtvrtečním otevření nebylo ve vodě ani smítko. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

V krajském městě je Vodní ráj v provozu týden, nyní doufají v první opravdový nápor vodomilů. Nově tu návštěvníci najdou čerstvě zkolaudované třetí hřiště na plážový volejbal za necelé dva miliony korun.

Kdy a s jakými vylepšeními otevírají areály v kraji

Jihlava

Vodní ráj - dnes otevřeno; třetí hřiště na plážový volejbal, základní sazba vyšší o pět korun

Havlíčkův Brod

dnes otevřeno; citlivější dezinfekce vody

Moravské Budějovice

dnes otevřeno; vylepšený dětský bazén

Třebíč

vstřícnější rodinné vstupné

Polanka - otevřeno od 14. června

Laguna - otevřeno dnes

Luka nad Jihlavou

otevřou dnes, nebo zítra

Pelhřimov

otevřou dnes, nebo zítra

Tuto sobotu a neděli se na něm uskuteční úvodní akce. "Jde o první regionální turnaj v rámci republiky. Do konce června pak následují další dva," vysvětlil Martin Málek, mluvčí společnosti Služby města Jihlavy (SMJ), která Vodní ráj provozuje.

Méně optimistickou zprávou je to, že se zvedlo vstupné. "Základní sazba šla o pět korun nahoru. Takže například celodenní vstupenka vyjde místo pětaosmdesáti korun na devadesát. Rodina s dětmi zaplatí místo 240 korun 245," popsal Málek.

Jako každý rok i letos se na léto uzavře bazén Evžena Rošického, který SMJ rovněž provozuje. Stane se tak 28. června. Tentokrát však na celé dva měsíce - červenec a srpen, tedy o dva týdny déle než obvykle. Jeho vlastník nechá bazén kompletně zrekonstruovat.

Bezdrátová síť po celém areálu a lepší kamerový systém

Venkovní koupaliště v Havlíčkově Brodě plánuje vzhledem k příznivé předpovědi počasí otevřít v sobotu v devět hodin ráno. Letos bude nově dezinfekce vody řízená počítačem a od 1. srpna tam plánují vodu upravovat ozonem a UV lampou.

"Díky tomu se sníží dávka chloru ve vodě, což ocení zejména astmatici, alergici a lidé, co trpí na kožní problémy. Voda tolik nepálí do očí," vysvětlil ředitel Střediska sportovních zařízení havlíčkobrodských Technických služeb Jan Tomčák.

Pro nadcházející sezonu bude mít lepší pokrytí i bezplatná wi-fi. "Nyní je po celém areálu. Zlepšili jsme zabezpečení, máme nově zrekonstruovaný kamerový systém," podotkl Tomčák.

Taky v Moravských Budějovicích otevřou zítra, a to ve dvanáct hodin. Ceny zůstávají stejné jako loni. Pro děti opravili malý bazén a přidali atrakci, vodní hřib.

V Třebíči otevřou koupaliště na Polance až v sobotu 14. června. Věnovali se tam například opravám brouzdaliště a tobogánové věže. Ceník dozná jedné úpravy. Denní rodinné vstupné za 160 korun se bude nově vztahovat na dva dospělé a tři děti. Dosud to byly dvě děti.

V akvaparku se otevře velká opalovací louka

"Letos klademe důraz na nový akvapark Laguna, který má venkovní bazén s teplotou vody 28 stupňů Celsia. Dá se v něm koupat i v chladnějších dnech. Venku už je položený nový velký trávník na opalování o rozměru 1 600 metrů čtverečních. Tento prostor je přístupný od 1. června," uvedl ředitel Polanky i Laguny Jiří Novák.

Do Laguny bude možné podle Nováka po dobu letních prázdnin koupit celodenní rodinné vstupné za 300 korun pro dva dospělé a tři děti. Umožní vstup na venkovní plochu, do vnitřní zábavní zóny s atrakcemi a do velkého bazénu, vyjma wellness části.

V Lukách nad Jihlavou zpřístupní veřejnosti venkovní koupaliště dnes, nebo zítra. "Bude záležet na počasí. Zlepšili jsme občerstvení, jeho nabídka bude letos větší," řekl tamní starosta Viktor Wölfl.

V Pelhřimově otevřou venkovní opalovací plochu, která náleží ke krytým bazénům, podle vedoucího pelhřimovských Technických služeb Aleše Pokorného zřejmě už tento víkend. Se žádnými změnami se tu lidé ale zatím nesetkají.

  • Nejčtenější

Kurz 430, že dá gól. A on ho dal. Sázejícím tak vystřelil desítky tisíc

V souboji s Třebíčí vstřelil gól, který prakticky nic neřešil, ovšem hned v několika domácnostech po celé republice je...

Před pěti lety útočnice zabila studenta u šaten, jeho otec cítí zlost

Roky běží, emoce zůstávají. Na den přesně před pěti roky se odehrál krvavý útok ve žďárské střední obchodní škole....

Chomutov deklasoval Porubu, Budějovice udolaly Frýdek Místek

Sedm zápasů 12. kola měla na programu první hokejová liga. Lídr z Poruby zavítal na led Chomutova, odkud si odvezl...

Řidiči našli u silnice mrtvého chlapce, jeho smrt vyšetřuje policie

Policisté na Havlíčkobrodsku zjišťují okolnosti smrti šestnáctiletého mladíka, kterého našli řidiči v sobotu nad ránem...

Z Gebre Selassie je Vodná. Doma má syna a hokejistu, učí, stíhá i házenou

Na nudu si ligová házenkářka Anna Vodná v poslední době rozhodně stěžovat nemůže. Za poslední dva roky stihla porodit...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Zranila nás stejným nožem. Na smrtící útok ve škole myslí vyjednavač často

Tři centimetry hluboká rána na hlavě, tři široká, na tři stehy. Takové zranění si policejní vyjednávač Petr Gruber...

Díky hradu je Lipnice po 170 letech opět městem, nejmenším na Vysočině

Na Vysočině přibylo nové město. Stala se jím Lipnice nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Až dosud byla obcí, předseda...

Festival dokumentů se letos zaměří i na 30. výročí sametové revoluce

Do zahájení 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2019 zbývá týden a stejně jako se začátek...

Moštárny mají extrémně špatnou sezonu. Není ovoce, a tak zejí prázdnotou

Jen velmi krátkou sezonu letos očekávají provozovatelé moštáren na Vysočině. Lidé si oproti extrémně úspěšnému loňskému...

Advantage Consulting, s.r.o.
SKLADNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz