Akvapark otevřel. Na prohlídku byly fronty, do vody se ale lidé nehnali

  8:32aktualizováno  8:32
Ve wellness návštěvníky zkrápí tropický déšť, je tu i bylinná sauna a vířivka. Areálem se line jeden z nejdelších toboganů v republice. V třebíčské Laguně to voní novotou. V neděli v ní přivítali první návštěvníky po rozšíření. Mnoho lidí se první den vykoupat nešlo. Daleko více jich bylo na sobotní prohlídce "suchou nohou".

Akvapark Laguna v Třebíči se po rozšíření otevřel veřejnosti. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

V sobotu se při slavnostním zpřístupnění akvaparku stála tři sta metrů dlouhá fronta a nakonec přišlo na prohlídku 2 600 zvědavců. V neděli, kdy už lidé mohli i do vody, přišly v úvodu jen asi dvě desítky návštěvníků.

Ceník akvaparku

Děti do 100 cm všude zdarma 
Akvapark + starší bazén,90 min. 
dospělí 90 Kč 
děti do 150 cm 60 Kč 
studenti, senioři, ZTP 70 Kč 
rodina 1 + 2 170 Kč 
rodina 2 + 3 270 Kč 
Akvapark, plavání, welln. 90 min. 
dospělí 160 Kč 
děti do 150 cm 130 Kč 
studenti, senioři, ZTP 140 Kč 
rodina 1 + 2 240 Kč 
rodina 2 + 3 340 Kč 
Kondiční plavci 
60 minut dospělí 60 Kč 
studenti, senioři, ZTP 50 Kč

V poledne v původním bazénu brázdilo vodu jen asi šest kondičních plavců. Ve vedlejší zábavní části s toboganem a atrakcemi, jejíž vybudování přišlo na 70 milionů korun, bylo v tu dobu nějakých 15 lidí.

Do nové části jich ale přeci jen do večera na čip nakonec přišlo víc, zhruba tisícovka. "Čekali jsme víc, lidé se asi báli, že tu bude moc plno. Největší nápor tak očekáváme v týdnu a o příštím víkendu," ředitel Laguny Jiří Novák.

Několik lidí zkoušelo divokou řeku i vířivku. Děti řádily ve speciálním koutku a užívaly si bublinek. Bazén s mírně slanou vodou, ze kterého je pěkný výhled na část Třebíče, zel prázdnotou. Možná proto, že kvůli ústí do venkovního bazénu v něm byla voda studená.

Je to tu lepší, než ve Vodním Ráji, říkali návštěvníci

Zájemci o vodní radovánky se těšili hlavně na tobogan. Se 142 metry patří k nejdelším v republice.

"Já bych tam dal čidlo, aby se zelená kontrolka rozsvítila, když bude člověk už téměř dole ve vodě. Protože, když jsem si ho šel vyzkoušet, tak jsem sice startoval na zelenou, ale dole jsem narazil na paní a musel hodně brzdit. Kdybych měl zavřené oči, tak jsem do ní mohl narazit a byl by hned úraz," řekl jeden z návštěvníků, Petr Opatovský.

Fotogalerie

"Ale jinak jako celek je to tu lepší než Vodní Ráj v Jihlavě. A cena tomu odpovídá, na Vysočinu je to dražší," míní. Hodina a půl pobytu ve vodní i wellness části třebíčské Laguny přijde na 160 korun. Třebíčský akvapark je zřejmě druhý největší na Vysočině právě po Vodním Ráji.

Zatímco v bazénu i zábavní části v neděli po polední několik lidí bylo, wellness relaxační část se saunami téměř zela prázdnotou. Kdo zatím nepřišel, nemohl se kochat novotou, která při vstupu do této části na každého dýchne. Návštěvníky zde vítá několik svíček a příjemné komorní přítmí. Vedle saun se navíc nachází už na pohled příjemný bar. Vše v jednoduchém a čistém stylu.

Milovníci luxusu také mohou ocenit sprchu zvanou tropický déšť. Z jedné její části teče teplá voda, z druhé studená. Prostorem se line vůně a nasvěcuje ho červené a modré světlo podle zvolené teploty vody. Něco takového není ani v největším akvaparku Česka - v pražském Aquapalace.

Tři druhy saun nabídly zájemcům nebývalý a příjemný klid

Personál je ochotný, někomu se může zdát, že až příliš. Neustále kontroluje kabiny a táže se, zda je vše v pořádku. Zaměstnanci se snaží návštěvníkům poradit se vším. Například s tím, že si mohou brát s sebou do relaxační části bílé ručníky a prostěradla, která najdou u vstupu. Prozatím se mezi zaměstnanci a koupajícími proplétají také dělníci v montérkách, zřejmě kvůli posledním dodělávkám.

Přesto je pobyt ve wellness zóně příjemný a nerušený. Třeba na rozdíl od hlaholu, který pravidelně bývá odpoledne v jihlavském Vodním Ráji. Pobyt v Laguně je také podbarven moderní hudbou, která zní chodbami, ale slyšet je i do saun.

Sauny jsou hned ve třech typech, jednou z nich je speciální bylinná. K dispozici je parní kabina. Nechybí bazén se studenou vodou nebo venkovní posezení s vířivkou.

U akvaparku je v provozu nové parkoviště se stovkou míst, které vyšlo spolu s venkovními úpravami na sedm milionů korun. Náklady na něj zaplatilo sdružení Laguna, které areál provozuje.

Nejčtenější

Na zahradě si postavili venkovní kuchyni. Svépomocí a za tři měsíce

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a...

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a svépomocí krásnou dřevostavbu. Vysněnou...

Afghánský migrant cestoval po D1 na rezervních kolech návěsu kamionu

Dvacetiletý Afghánec byl ukrytý na rezervních kolech návěsu.

Při běžné kontrole kamionu na jednom z parkovišť u dálnice D1 našli celníci z Vysočiny nelegálního migranta ukrytého na...

Opilý řidič u Třeště srazil dva chodce. Ti na místě podlehli svým zraněním

Mezi obcemi Čenkov a Třešť srazilo auto dva chodce, kteří na místě zemřeli (18....

V neděli nad ránem mezi obcemi Čenkov a Třešť srazil muž v autě dva chodce. Přestože na místo ihned vyjela záchranná...

Čekatelé V+V. Zůstanou nadějní brankáři trpěliví a prorazí do NHL?

Brankář Dan Vladař patří Bostonu, na zápas v NHL však stále čeká. Zatím chytá v...

Jejich příjmení začíná na stejné písmeno. Oba jsou to brankáři. Oba už před čtyřmi lety odešli do zámoří, aby se...

Dukla uspěla v derby, vyhrály Brno i Jihlava. Dál vedou Pardubice

Momentka z utkání Jihlava (ve žlutém) vs. Líšeň.

Čtyřmi góly potvrdili fotbalisté Pardubic vedení ve druhé lize. Doma v zápase 6. kola deklasovali Sokolov 4:0 a...

Další z rubriky

Na zahradě si postavili venkovní kuchyni. Svépomocí a za tři měsíce

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a...

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a svépomocí krásnou dřevostavbu. Vysněnou...

Spory politiků o vodu gradují, opravy ulic v Jihlavě kvůli nim stojí

Rekonstrukce páteřní jihlavské silnice se zdržela v krajském městě Vysočiny z...

Opravy ulic v Jihlavě začínají naslepo, bez kamerového průzkumu kanalizace. Je to bizarní důsledek vleklých neshod...

Čtyři minuty, tři sestřely. I tak útočil legendární stíhač RAF

Rodák ze Svatého Kříže byl vůbec nejúspěšnějším československým stíhacím...

Kdyby jeho příběh vymýšlel scenárista hollywoodských velkofilmů, nemusel by se od reality příliš odklánět. Tak bohatý,...

Najdete na iDNES.cz