Existují dva druhy lidí. Ti, co avokádo milují (#avocadolover), a ti, co mu nemohou přijít na chuť. Pokud se řadíte do druhé skupiny, dejte mu ještě šanci a zkuste třeba náš recept ­nasladko!

­Avokádový pudink


Banán, půl avokáda, holandské kakao a trochu mléka rozmixujete v mixéru dohladka a je to! Můžete ho jíst samotný jako svačinku, ale hodí se dobře také k palačinkám či lívancům.

Nebo vsaďte na profesionály, v dnešní době najdete avokádo na skoro každém druhém jídelním lístku. V kavárnách ochutnejte snídani v podobě avoká­do­vého toastu nebo sladkého cheesecaku, ­restaurace nabízejí nejrůznější ­saláty, sushi, guacamole a dokonce i burgery.

#avocadosmoothie


http://gty.im/639299152

Smoothie nápoje jsou už nějakou dobu velmi oblíbené, jsou plné vitaminů a zdravých cukrů. Skvělý je koktejl z avokáda, banánu, baby špenátu a rostlinného mléka.

#avocadoicecream


Vyzkoušejte i lehký recept z avokáda, kokosového mléka, medu a šťávy z citronu.

#avolatte


Vtípek, ze kterého se stal hit Instagramu a kavárenský trend – káva připravená do vydlabané avokádové slupky. Působí to velmi efektně, ale počítejte s tím, že nápoj rychle stydne a nejde nikam odložit...

#avocadobakedeggs


Pečené avokádo můžete vylepšit vajíčkem, sýrem, slaninou, vlastně čímkoliv, co máte rádi. Stačí ho jen rozkrojit, naplnit a dát do vyhřáté trouby na 200?°C na 10 až 15 minut.

A kam zajít na nejlepší avojídlo? To se dozvíte v článku v aktuální Ženě a život, která je právě v prodeji. I s krásným dárkem na obálce, jen za 35 Kč!