Mají energie na rozdávání, charisma, styl, odvahu… a ty svaly! Pětice špičkových akrobatů ze skupiny Losers Cirque Company popírá zákony gravitace i názor, že praví muži už nenávratně vymřeli.

Je jim mezi dvacítkou a čtyřicítkou, společně vystupují už tři roky a na kontě mají tři představení, která v sobě spojují akrobacii s divadelním uměním. Inscenace s názvem The Losers vypráví o současných, často nefungujících partnerských vztazích, Walls & Handbags vás zavede do časů „her a malin nezralých“ a nejnovější Beach Boys na pláž mezi vášnivé surfaře, kteří bojují s nepřízní počasí. A v plánu už je další projekt. Jmenuje se Heroes a premiéru bude mít v průběhu příštího roku.


Kluci z Losers ­Cirque Company jsou zkrátka k neutahání. K pražské ­La Fabrice, kde vystupují pravidelně, přibude od 10. října další scéna – divadlo Studio DVA na Václavském náměstí. A samozřejmě dojde i na putování po Čechách a Moravě,  třeba 19. října vystoupí v Ústí nad Labem, 19. prosince v Ostravě. Stačí sledovat jejich stránky www.loserscirque.cz a hlavně se jít podívat. Je totiž opravdu na co…Jak se člověk stane špičkovým akrobatem? Co mu to dává a co naopak bere?


Petr: Ty cesty jsou různé. Já jsem se třeba k akrobacii dostal náhodou, a to přes bojové umění a gymnastiku. Kdysi jsem trávil hodiny v tělocvičně přípravou na závody v čínském bojovém umění wu-šu. Pak jsme společně s kolegou Zdeňkem Moravcem trénovali silovou akrobacii v gymnastické hale. Nakonec nás kamarád jako duo DaeMen přihlásil do televizní soutěže (Česko Slovensko má talent, pozn. red.), kterou jsme vyhráli. V tom okamžiku se z naší záliby stala i práce.


Dnes se kromě trénování věnuji naší skupině Losers Cirque Company – vedu ji a mám vizi, kam bych ji chtěl posunout. Musím říct, že se považuju za jednoho z těch šťastných lidí, kteří dělají, co je baví. A určitě mi to víc dává, než bere.


Celý rozhovor najdete v Ženě a život č. 20 na straně 72-79


KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM


  22:06,  aktualizováno  25. března 2019 19:30