Astroložka a psycholožka Klára Konicarová (43) o sobě tvrdí, že je živou Lilith, přirozeným ztělesněním ženského principu. Ve svých astrologických předpovědích klade na ženská témata velký důraz.


Vystudovala jste psychologii a léta pracovala v IT firmách. Jak jste se vůbec dostala k astrologii?


Původně jsem byla skeptik. Na svou první hodinu astrologie jsem šla s přesvědčením, že si to poslechnu a pak všem přítomným tu bludařinu vyvrátím. Jenže mě to dostalo. A v tu chvíli jsem se rozhodla, že si musím astrologii ověřit. Jsem alergická na majitele akademických titulů, kteří z pozice své etablované vědy astrologii zavrhují jako pavědu a berličku pro pomatence, ačkoli o ní nevědí zhola nic.Nemůže jejich nedůvěra pramenit z toho, že astrologie často nabízí široký výklad, kam se „vejde všechno“?


To je pravda, může to tak být. A je spousta interpretací, které i mně připadají vágní, neurčité, povšechné. Snažím se takhle horoskopy nevykládat. Mám ráda jasná vyjádření, konkrétní příklady. Na druhé straně ­neaspiruju na to číst někomu budoucnost, předpovídat nebo věštit. Když budeme mluvit třeba o nativním horoskopu, to je ten, který máme na celý život, jsou v něm vždycky vidět určitá témata. Témata, která se v našem životě zákonitě projeví.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:01