Úžasná díla umělkyně Gordany Glass obdržely při návštěvě Slovenska takové osobnosti, jakými jsou papež Benedikt XVI, britská královna Alžběta II., prezidenti Miloš Zeman či Václav Klaus.

Unikátní skvosty vytvořené rukama umělkyně Gordany Glass mohou obdivovat i čeští návštěvníci umělecké galerie této talentované dámy, a to přímo v centru Prahy.
?Gordana Glass se nechává inspirovat lidmi, přírodou, Jaderským mořem i každodenními zážitky. To vše se snoubí v její tvorbě. Gordanina díla jsou neopakovatelná i díky několika kulturám, které ovlivnily její život a tvorbu.

Umělkyně se narodila v německém Manheimu, a přestože zakotvila na Slovensku, vystudovala textilní výtvarnictví v Záhřebu a následně módní návrhářství na škole módního designu Callegari v Itálii. Materiálem, který si vybrala pro tvorbu nádherných uměleckých děl, se však stalo sklo. Gordana se totiž drží názoru, že odráží duši umělce mnohem lépe než látka.
Používá technologii tzv. lehaného skla, do kterého maluje pomocí tekutých drahocenných kovů v podobě zlata, či platiny, nebo vkládá vzduchové bubliny. Lehání skla je speciální sklářská technika, při které sklo za vysokých teplot samo lehne - tedy vteče do pod ním vložené, připravené formy. Díky tomu lze ve skle vytvářet různé ornamenty nebo vytvořit patinu starého skla. ?


Pomocí tohoto postupu umělkyně vytváří obrazy, vázy, zrcadla, lampy, skleněné interiérové prvky, různé trofeje, apod. Papež Benedikt XVI. dostal při návštěvě Slovenska zlatý kříž ručně vyráběný zručnou umělkyní, Larry King, či zpěvačka Helena Vondráčková si zase odnesli skvostné sochy.

„Naplňuje mě malba drahými kovy, zlato a platina v jemné souhře s bílou, vodově tyrkysovou a vznešenou fialovou. To jsem já, sklo je moje duše,“ říká samotná umělkyně.


Navíc, tato sympatická žena s křehkým zjevem oplývá nejen obrovským talentem, ale i dobrým srdcem. Už léta se věnuje charitě zaměřené na pomoc nejmenším - tedy dětem. Kromě toho k jejím aktivitám patří i pomoc občanskému sdružení Arte Bene. Více informací o umělkyni, jejím díle a galerii najdete ZDE.


  9:21,  aktualizováno  25. března 2019 18:31