Ideální spojení jízdy na kole a kultury:  Diváci budou moci šlapat na speciálně upravených kolech a jejich energie bude pohánět celý film!

Ve čtvrtek 27. dubna večer žižkovské kino Aero divákům poprvé představí svůj nový koncept sledování filmů. Cyklokino divákům ukáže, jak náročné je vyrobit energii nutnou k promítání filmu v kině. Diváci budou moci šlapat na osmi speciálně upravených kolech, přičemž jejich energie bude prostřednictvím tzv. cykloelektrárny pohánět celý film.


„V Aeru rádi zkoušíme nové věci. Představa, že energii potřebnou pro projekci filmu vyrobíme šlapáním na kolech, nás nadchla a věříme, že stejně to budou mít i naši diváci,“ říká Zuzana Kameníková, ředitelka kina Aero. „Každý, kdo na projekci dorazí, se bude moci zapojit a šlapat, jak mu jeho síly dovolí. Po divácích nebudeme chtít, aby na kole vydrželi celý film, střídání je samozřejmě povoleno a vítáno. Během celého promítání se bude šlapat na osmi speciálně upravených kolech. Pokud lidé šlapat přestanou, tak se projekce zastaví. A to by byla, zvláště u kultovního Big Lebowskiho bratří Coenů, kterým celé Cyklokino otevíráme, velká škoda,“ dodává Kameníková.


„Projekce spojené s výdejem energie a fyzickým pohybem plánujeme dělat jednou za měsíc. Naším cílem je vybírat takové filmy, které mají potenciál společného zážitku. Na konci května tak chceme v Cyklokinu pokračovat s boxerským šampionem Rockym. Věřím, že příběh outsidera, který za podkresu ikonického soundtracku běhá po Filadelfii, aby se vypracoval až na vrchol, zvedne ze sedaček naprosto každého,“ shrnuje Kameníková.


  12:37,  aktualizováno  25. března 2019 18:38