Naordinujte si mrkvový víkend, výsledek bude vidět hned v pondělí.

Když začnete s mrvovou dietou v pátek večer, budete v pondělí na poradě minimálně o jeden kilogram štíhlejší. Tělo se navíc zbaví přebytečných toxinů, vstřebá životně důležité látky a získá i příjemný bronzový nádech kůže. Pleť se vybarví jen jemně – vůbec se nemusíte bát, že ‚zoranžovíte‘ – to organismus během tak krátké doby nestihne.


Mrkev po oškrábání vždy ještě omyjte a odkrojte špičku. Tak zabráníte prakticky na 100 % riziku, že by v ní ještě zůstaly pesticidy použité zemědělci při pěstování. Nebo rovnou vsaďte na bio produkty.Pátek večer:


10 mrviček baby karotka a 120 gramů mraženého hrášku uvaříme ve slabém vývaru z kostky. Vývar slijeme, zeleninu dáme na pánvičku, osmažíme na dvou lžičkách olivového oleje, lehce zaprášíme hladkou moukou. Osolíme podle chuti.Sobota:


Snídaně: Miska strouhané mrkve s krájeným čerstvým ananasem (celkem 200 g). Plátek celozrnného chleba tence namazaný margarínem.

Svačina: 3 syrové mrkve, 1 menší jablko

Oběd: Mrkvová polévka (1 litru vývaru z kostky, 2 větší nebo 4 menší mrkve, 3 polévkové lžíce rýže, 1 stonek řapíkatého celeru). Zeleninu spolu s rýží vaříme ve vývaru 15–20 minut. Pak přidáme 100 ml mléka a lžíci zakysané nízkotučné smetany. Mírně osolíme a přisladí­me umělým sladidlem.

Přesnídávka: 2 plátky celozrnného chleba se sýrem cottage, 1 větší syrová mrkev

Večeře: Mrkvový salát s petrželkou (125 g mrkve, 1 lžíce petrželové natě, 1 lžička řepkového oleje, 1 lžičky octa, 1 lžíci minerálky, sůl, pepř). Mrkev se nastrouhá, petržel naseká nadrobno, pak se přimíchají ostatní přísady.


  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:07