Janice Pariatová: Devět tváří tebe - Napadlo Vás někdy, jaké by to bylo, kdyby o vás vyprávěli ti, kdo vás někdy milovali? Janice Pariatová nechává promluvit devět vypravěčů, kteří milovali stejnou ženu, zatímco jejich milovaná mlčí v pozadí. Devět tváří tebe je román sestavený jako kaleidoskop, ve kterém jednotlivé pohledy vytvářejí komplexní a zároveň roztříštěný obraz (bezejmenné) hlavní hrdinky.

DEVĚT LIDÍ – DEVĚT RŮZNÝCH POHLEDŮ NA STEJNOU ŽENU…

Román složený z devíti příběhů je něžným popisem mladé ženy, vyprávěným z pohledu těch, s nimiž prožívá různé epizody svého života od dětství až po dospělost. Devět tváří tebe je hluboce působivý, barvitý příběh bezejmenné hrdinky, viděné očima těch, které milovala nebo ji milovali. Skrze jejich pohled poznáváme její povahové rysy, emocionální pochody i intimní stránky.

„Jsi krásná… jako rozptýlené paprsky světla procházející sklem.“

Externí obrázek

 

Devět kapitol – devět příběhů – vytváří mozaiku mladé ženy se všemi jejími klady a zápory. A postupně nám dává nahlédnout, jak každá epizoda, událost, setkání a vztah formují naše životy a jak nám mnohé možnosti, které nás potkají, často proklouznou mezi prsty a zůstanou nevyužité.

 O autorce:

Janice Pariatová je indická spisovatelka a básnířka. Studovala v Indii a Spojeném království. Za svou sbírku povídek Boats on Land byla nominována na Young Writer Award a Crossword Book Award, její první román Seahorse byl nominován na cenu The Hindu Literary Prize.

Ohlasy:

„Román, který nejde odložit. O vztazích a o tom, co přitahuje nebo naopak oddaluje dvě duše.“ - Millenium Post

„Je to rafinované vrstvení tohoto jemného, chytrého románu, které jej činí výjimečným.“  - Daily Mail

  16:04