Pleť odráží to, co se děje uvnitř našeho těla, i to, jak se o ni staráme navenek. Měla byste o ni a své celkové zdraví pečovat celoročně a v létě, kdy je pokožka vystavena teplotním extrémům, přidat ještě pár dalších speciálních kroků.

KROK 1: Pijte hodně tekutin!


Hydratace organismu je v horkém letním počasí obzvláště důležitá. Dochází k vyplavování toxinů a dalších škodlivých látek z těla, což vede mimo jiné také k detoxikaci pleti, která je tak čistá, jemná a zářivá. Pijte především čistou vodu, kterou občasně vyměníte za kokosovou vodu, ovocno-zeleninové šťávy nebo zelený čaj. Ten pomáhá eliminovat výskyt odumřelých kožních buněk, navíc působí protizánětlivě.

KROK 2: Jezte zdravě a vyváženě!


Neméně důležitá je v případě zdravé pleti také strava. Ta by měla v létě zahrnovat ovoce a zeleninu s vysokým podílem vody (vodní meloun, pomeranče, okurky) a dále zelené plody, jež pomáhají zlepšovat imunitní systém a lépe zvládat stres. Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem soli, které mohou tělo dehydratovat.

KROK 3: Hýbejte se!


Pravidelný pohyb má blahý vliv nejen na naši psychiku, ale také na pleť. Při pohybu dochází k vylučování toxinů z těla a ke zlepšení krevního oběhu. Pokud se sportem začínáte, vyzkoušejte aktivity s mírnou zátěží jako je například jóga. Prospěšná může být i samotná chůze.

KROK 4: Pečujte o pleť zvenku!


Co se týká samotné rutiny péče o pleť, dodržujte několik základních kroků. Každé ráno a večer pleť vyčistěte, abyste ji zbavila make-upu a nečistot, následně použijte tonikum, které pleť osvěží a dočistí. Ani v letním počasí nezapomínejte na pravidelnou hydrataci, namísto krémů s obsahem oleje použijte lehčí krémy na vodní bázi. Pokud chcete, aby byla vaše pokožka zářivá, použijte zhruba dvakrát do týdne peeling, který ji zbaví odumřelých kožních buněk.

Chcete-li dodat pleti hydrataci v každém kroku, použijte řadu Hyalurogel od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Kromě micelárního mléka a gelu můžete sáhnout také po hydratačním krému ve variantě „Light“, který pleť hloubkově hydratuje, ale zároveň nezatěžuje.


KROK 5: Chraňte se při opalování!


Slunečním paprskům se v létě nevyhnete, důležité ale je se před nimi chránit. Nikdy nevycházejte, aniž byste na pleť nanesla ochranný faktor. Krém s SPF použijte 30 min před pobytem na sluníčku a opakovaně ho nanášejte každé dvě hodiny. V případě, že na krém nanesete make-up nebo další produkty můžete k opakované ochraně použít například osvěžující sprej na obličej s SPF.

  14:23,  aktualizováno  26. března 2019 11:52