Exfoliace pleti neboli odstranění odumřelých kožních buněk by měla být pravidelnou součástí vaší rutiny péče o pleť. Doporučuje se u všech typů pleti, a to alespoň jednou do týdne. Jedině tak bude vaše pokožka stále svěží a rozzářená.

Znáte ten pocit, kdy si po ránu nanesete make-up a místo, aby vám krásně sjednotil pleť, jen zvýrazní suché šupinky na obličeji a vy nevíte co dál. Odlíčit a vyrazit raději bez make-upu nebo suchá místa prostě ignorovat? Problém bude nejspíše v tom, že své pleti nedopřáváte dostatečně často exfoliaci a na obličeji se tak hromadí odumřelé kožní buňky, které se postupně odlupují.

Jednou až dvakrát týdně zařaďte do své péče po odlíčení právě peeling, který vás tohoto problému zbaví a zanechá pleť hladkou a rozzářenou. Následně pokračujte jako obvykle – tonikum, hydratační péče a v ideálním případě ještě oční krém.

V drogeriích dnes naleznete celou řadu exfoliačních produktů, od cukrových scrubů přes klasické peelingy s uměle vytvořenými exfoliačními částicemi až k těm s přírodními exfolianty jako jsou rozdrcená jádra meruněk.

Slyšela jste o produktech bez exfoliačních částic?

Kromě klasických produktů s exfoliačními zrnky existují také ty, které využívají exfoliačních schopností ovocných kyselin. Jejich výhodou je, že jsou vhodné pro všechny typy pleti, včetně té citlivé, která je při mechanickém obrušování náchylná na podráždění.

Pleťová maska Anti-Imperfection od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť, bude vaši pleť hýčkat a pečovat o ni. Byla vyvinuta pro potřeby citlivé pleti se sklony k nedokonalostem, ale ocení ji i ostatní typy. Díky speciálnímu složení, obohacenému o zinek a ovocné kyseliny pleť čistí do hloubky a jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, aniž by ji dráždila, jelikož neobsahuje klasické exfoliační částice. Masku stačí nanést v tenké vrstvě na vyčištěný obličej, vyhněte se oblasti očí, a nechat působit po dobu uvedenou na obalu.

Externí obrázek
  12:00
Témata: buňka