Doporučujeme

Jehličky místo jehel

Objevili jsme kouzlo štiplavé masáže, která omlazuje pleť zvenčí i zevnitř. Mikrojehličkování právě dobývá české salony krásy.

O mikrojehličkování se poprvé začalo více hovořit před čtyřmi lety, když Angelina Jolie přiznala, že právě díky němu udržuje svou pleť tak zářivou a hladkou.  Výsledky této metody jsou srovnatelné s hlubokým chemickým peelingem nebo dermabrazí, vůči pokožce je však šetrnější a nevyžaduje skoro žádnou rekonvalescenci. Dnes je dostupná i u nás jak na dermatologických klinikách, tak v kosmetických salonech. Co si od ní můžete slibovat? Pevnější a mladší pleť, vyhlazení jizev i lepší růst vlasů.



Princip je jednoduchý. Pomocí miniaturních jehliček se v pokožce vytvoří dočasné mikrokanálky, jimiž je možné transportovat účinné látky do hlubších kožních vrstev. Zároveň je pokožka stimulována ke tvorbě vlastního kolagenu a elastinu, takže se ‚vyplňuje‘ zevnitř a získává hladší a mladistvější vzhled. Není divu, že nejčastěji se mikrojehličkování používá právě pro omlazení a boj s vráskami.


Návštěva v salonu

Před ošetřením se pleť nejprve důkladně vyčistí. Přece jen dojde k určitému narušení jejího povrchu, které by mohlo v kontaktu s nečistotami způsobit podráždění nebo zánět. Následuje samotné mikrojehličkování – kosmetička po pokožce přejíždí malým válečkem, který je opatřen spoustou jehliček, po dobu přibližně dvaceti minut.



Ve chvíli, kdy jsou kanálky v kůži vytvořeny, je ideální chvíle na použití účinných látek. Ty se dodávají ve formě séra, nejčastěji s obsahem kyseliny hyaluronové, kmenových buněk, ale i dalších látek působících proti stárnutí, pigmentaci a jiným nežádoucím změnám v pokožce.



Ošetření se nedá označit za bolestivé, jeho vnímání je ale individuální. Jednomu je lehce nepříjemné, zatímco jiný ho bude vnímat jako docela prima masáž. Působení séra potom může u citlivé pleti vyvolat mírné pálení. Na rozdíl od dermabraze nebo mezoterapie není po mikrojehličkování potřebné žádné zotavování. Jediné nepohodlí, které budete muset překonat, je cesta ze salonu domů bez make-upu, přinejhorším bude pleť začervenalá jako při spálení od sluníčka. Slunečním paprskům se pak budete muset asi tři týdny vyhýbat a používat krém s ochranným faktorem. Léčivé procesy v kůži probíhají ještě týdny po ošetření, vy už se ale můžete líčit a pečovat o obličej, jak jste zvyklá. Kúru lze po nějaké době opakovat, nebo si můžete pořídit mikrojehličkovací sadu na doma.



Omlazení není jediný přínos, který mikrojehličkování nabízí. Jelikož spouští v pleti samouzdravující procesy, dokáže řešit například i jizvy po akné, při aplikaci bělicího séra mírní nežádoucí pigmentaci. Stejně tak není použití omezeno na obličej. Ošetření vyhladí vrásky i na rukou nebo v dekoltu, zlepší vzhled strií a dokáže stimulovat i vlasovou pokožku, a tak podporovat růst hustších vlasů.


Na klinice, v salonu, nebo doma?

Ošetření mikrojehličkami vám může provést buď školená kosmetička, nebo dermatolog. Rozdíl je v hloubce zásahu. V kosmetických salonech se používají jehličky o délce 0,25 až 0,3?mm, lékař má k dispozici i dvoumilimetrové, při jejichž použití je už nutné místní znecitlivění a také hojení bude delší. Dermaváleček si můžete pořídit i pro domácí použití, např. v e-shopu salonu Dermitage

(dermitage.cz).



  • Vybrali jsme pro Vás