Doporučujeme

Braňte se opakovaným vaginálním infekcím!

| foto: Bauer Media

Braňte se opakovaným vaginálním infekcím!

Jaké je nejčastější téma, kterému se muži vyhýbají velkým obloukem a ženy si o něm pouze špitají? Ano, nebojte se to říct nahlas! Jedná se o stále se opakující vaginální infekce.

Bakteriální a kvasinkové záněty jsou pojmy, které zná velmi dobře téměř každá žena. Tyto komplikace se projevují nejčastěji svěděním a palčivou bolestí při močení, nepříjemnými pocity při pohlavním styku, ale také výtokem z pochvy. Přestože je řada žen řeší bez zásahu lékaře, jedná se o obtíže, které zásadním způsobem snižují kvalitu našeho života.


Kdy se obávat vzniku mykózy?

Kvasinky jsou přirozenou součástí vaginálního prostředí, ale za určitých okolností může dojít k jejich přemnožení a vzniku mykózy. Které situace jsou považovány za nejvíce rizikové?



Zapaření intimních partií


Pozor na plavkovou sezónu

 


Pozor si dejte hlavně na nošení nevhodného prádla a těsného oblečení. Velkým rizikem jsou především mokré plavky a silonové kalhotky, které vytvářejí vlhké a teplé prostředí.



Stresově náročné situace


Stres snižuje imunitu, a je proto častou příčinou vzniku kvasinkové infekce. Navíc tělo v této době vyplavuje do krve látky, které mohou způsobit rozvoj mykózy.


Stres je nebezpečný společník…



Doba těhotenství


Těhotenství s sebou přináší řadu hormonálních změn. Zvláště výrazně se zvyšuje hladina estrogenů a cukrů, což může vést k zánětům a gynekologickým potížím.

 


Maminky, mějte se na pozoru!



Užívání antibiotik


Antibiotika během své činnosti v našem těle bohužel nelikvidují pouze nežádoucí organizmy, ale také laktobacily a další tělu prospěšné bakterie. Díky tomu může v souvislosti s jejich užíváním dojít k narušení rovnováhy vaginální sliznice a rozvoji zánětu.



Časté užívání antibiotik není vhodné pro organizmus



Nedostatečné nebo příliš časté mytí intimních partií


V hygieně je dobré držet se tzv. „zlaté střední cesty“. Stejně jako nedostatečná očista neprospívá našemu klínu ani příliš časté mytí. Ideální je se sprchovat jedenkrát, maximálně dvakrát denně a vyvarovat se používání některých agresivních mýdel, sprchových gelů či deodorantů, které mohou narušit rovnováhu intimních partií. Vhodné je zvolit produkty, které jsou přírodního složení a mají potřebnou certifikaci.



Všeho moc škodí. Nepřehánějte to s přílišnou hygienou!



Jak nepříjemným problémům v intimních partiích předejít?


Zvýšenou pozornost věnujte především výběru vhodné intimní kosmetiky. Vyhněte se používání parfémovaných mýdel a sprchových gelů a to i těch k intimní hygieně určených. Je prokázáno, že právě parfémované přípravky výrazně zvyšují riziko zánětů a výskytu pohlavně přenosných onemocnění, protože narušují citlivé pH intimních partií a zbavují je ochranné vrstvy.



Výběr vhodného pomocníka se vyplácí


Mnoha ženám se skvěle osvědčila konopná mycí emulze Intime vyvinutá speciálně pro ošetřování a mytí intimních partií. V její přírodní receptuře figurují kromě zvláčňujícího konopného oleje také grepová semínka, tymián a mateřídouška. Intime nejen, že mírní akutní pocity svědění a pálení, ale podporuje také přirozenou obranyschopnost vaginální sliznice. Tato certifikovaná přírodní kosmetika je k dostání v lékárnách, zdravých výživách nebo na www.cannaderm.cz


  Ověřená mycí emulze Intime je skvělou volbou…


  • Vybrali jsme pro Vás