Každý rok je Institutem barev Pantone určena jedna barva roku. Letos se jím stal dramatický a provokativní odstín fialové - Ultra Violet. Jak ho využít v líčení a kráse?

„Pantone barva roku znamená mnohem víc, než jen trend ve světě designu. Je odrazem toho, co je v našem dnešním světě potřeba." říká Laurie Pressman, viceprezident institutu Pantone Color Institute.

Fialová barva je originální, ale musí se s ní umět správně pracovat. To proto, aby nenapáchala více škody, než užitku a v líčení to platí dvojnásob. Této barvě se vyhněte, pokud jste unavená nebo příliš bledá, jinak budete vypadat ještě unaveněji.

Naopak se jí nebojte v létě, kdy jste opálená a rozzářená od slunečních paprsků. Nejlépe bude vypadat, pokud odstín Utra Violet použijete na oči a na nehty:

Oči:


Krásně na víčkách působí oční stíny v barvě Ultra Violet. Můžete se nimi vymalovat horní pohyblivé víčko nebo ho zkombinovat s černou tužkou a vytvořit si zajímavou alternativu kouřového líčení. Pokud chcete být decentnější a nosit tento odstín na den, krásně bude vypadat tekutá fialová linka zkombinovaná s černou řasenkou. Aby vám barva dobře držela a nerozmazávala se, použijte pře líčením podkladovou bázi pod oční stíny. Rty pak doporučujeme nechat nenápadné.

Nehty:


K opálené pokožce ladí také fialové laky na nehty - musí však být upravené a krátké. Doporučujeme syté, lesklé odstíny bez perleti, které působí luxusně. Hezky vypadá, pokud tento odstín použijete také na nohy.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:21