Doporučujeme

Neškodíte své kštici? Pravdy a mýty o vlasech

  • 0
Stejně jako ruce, i krásné a zdravé vlasy patří k vizitce ženy. Ač za pár vlasových problémů nemůžeme, existuje však více neduhů, kterých se na kštici (ne)vědomě dopouštíme. Výsledkem může být hříva matná, bez zářivého lesku, pomalý růst vlasů i krepatící se struktura. Nevěřte proto všemu, co se říká. Nechte si poradit.

Kondicionér „opraví“ poškozené vlasy

Krásné vlasy jsou půl ženské krásy.

Mýtus! Kondicionér vlasy neopraví, ale pomáhá snižovat známky jejich poškození. Často ženy také chybují v domnění, že jej nepotřebují, protože mají krátký účes. Kondicionér je přeci určen pro snazší rozčesávání, myslí si, což ony nepotřebují, další chyba. Speciálně navržený balzám totiž lidově řečeno uzavírá vlas. Po klasickém šamponování se struktura vlasu otevře, roztřepí, vlas je tak náchylnější k vnějším vlivům a jinému druhu poškození, právě z tohoto důvodu je absolutní nutností na závěr, po každém mytí hlavy, použít právě kondicionér, bez rozdílu hustoty a délky vlasů.

Příliš stažená gumička vlasům škodí

Odrosty

Pravda! Drdoly a různé copy patří k moderním záležitostem dnešní doby, ale nic by se nemělo přehánět. V tomto případě záleží hlavně na výběru vhodné gumičky. Jestli nosíte s oblibou stažené vlasy, pak si pořiďte gumičku látkovou. Vhodnou volbou bude velký trend, kterým jsou doplňky ve stylu retra, tedy široké gumičky z hladké látky s nařaseným efektem. Gumička by neměla mít žádné zdobné prvky jako jsou například kamínky. Ty vlasy zatrhávají a třepí. Určitě nikdy nestahujte vlasy mokré či vlhké. Tím jim totiž škodíte vůbec nejvíce, snadno se polámou.

Časté mytí škodí vlasům

Vlasy bez chemie jsou nádherné, pevné a plné oslnivého lesku.

Mýtus i pravda! Zde jsou misky vah naprosto vyvážené. Sice se nedoporučuje mytí vlasů každý den, nicméně některé typy vlasů si to žádají. Záleží hlavně na tom, jak se vám prameny mastí. Odborníci se však shodují, že ideální rozestupy jsou dva až tři dny. 

Pokud preferujete kratší intervaly mezi jednotlivým mytím, používejte především šampon kvalitní, investice je zde na místě. Složení by mělo být šetrnější k odstranění mazu, vhodná je například složka cocamidopropyl betaine. Jde o šetrnou látku s čistící funkcí, vhodnou pro všechny typy pokožky. U většiny žen jde ovšem pouze o negativní pocit, nedobré rozpoložení, když si vlasy alespoň jednou za 24 hodin neumyjí.

Pravidelným stříháním vlasy porostou rychleji

Ilustrační fotografie

Mýtus! Ano, rozhodně je potřeba pravidelně navštěvovat kadeřníka, využívat odborné služby včetně profesionálního barvení. Nevěřte však tomu, že častým stříháním kštice poroste nezadržitelným tempem do maximální délky. 

Zastřihováním konečků se zbavíte pár centimetrů poškozených vlasů, což na kráse a hustotě vlasů bude ihned znát. Zkrácená kštice získá líbivý vzhled, jakmile o několik centimetrů povyroste, bez roztřepených konců budou vlasy opticky působit lepším a zdravějším dojmem. Rychlost růstu vlasů má hned několik dalších faktorů, patří k nim genetika, zdravý životní styl a kvalitní, vhodně vybraná péče.

Ručník není pro vlasy ideální

Péče o vlasy je celkem věda. Ovšem jen díky správnému postupu lze docílit...

Pravda! Většina z nás používá k vysušení hřívy obyčejný froté ručník, ovšem tato tkanina není pro mokré, náchylné vlasy vůbec nic dobrého. Již tak zeslabenou strukturu vlasu ještě více narušuje, otevírá. Místo klasiky všech koupelen vytřiďte ze šatníku svého muže dvě až tři kvalitní bavlněná trička, která nahradí ručník. Do nich vlasy po umytí vymačkejte, nikdy netřete mezi tkaninou! Tím je vlasy zacucháte a kromě toho oslabíte. Pokud si myjete vlasy před spaním, vždy je před ulehnutím důkladně vysušte, ani vlhké být nesmí.

Další pět vlasových přešlapů, kterým je potřeba se vyvarovat!

- Používáme špatný hřeben. Jediný správný je ten s kančími štětinami.

- Nechráníme vlasy termo kosmetikou před používáním fénu, kulmy, žehličky.

- Myjeme vlasy příliš horkou vodou. Vždy by měla být vlažná, spíše studenější.

- Používáme hodně šamponu a kondicionéru.

- Zanedbáváme masku na vlasy, ta by se měla aplikovat jednou týdně.


Témata: Mýtus
  • Vybrali jsme pro Vás