Type Striker – upište je k smrti!

  12:00aktualizováno  16. července 7:09
K ovládání této vesmírné střílečky budete potřebovat asi 30 kláves. Ale neděste se, žádné pročítání manuálů vás nečeká. K poražení nepřátel totiž budete muset napsat jejich jméno. Zvládnete to dřív, než vás rozstřílejí na hvězdný prach?
60

Type Striker

Platforma: Freeware
Výrobce: Sheep Sheet

Stáhnout

Type StrikerTypeStriker je ten typ hry, kde se můžete něco nového naučit, nebo alespoň procvičit či zlepšit své schopnosti. Jde tady hlavně o to, umět dobře a rychle psát. Takže pokud patříte ke zdatným pisatelům, nebudete mít v dnešní hře nejmenší problém. Na druhou stranu, pokud na klávesnici hledáte každé písmenko, budete rychle donuceni své schopnosti zlepšit, jinak Vaše pouť vesmírem rychle skončí. K tomu aby jste zvítězili a dostali se přes všechny nepřátele až na konec každého levelu bude totiž nutné je zlikvidovat co nejdříve, aby Vaše vesmírné plavidlo utrpělo co nejmenší škody. Hned jakmile se objeví větší nepřítel a nad ním patřičný text, musíte co nejrychleji tento text napsat a potvrdit stiskem klávesy Enter. Jestliže jste neudělali žádnou chybu, vystřelená naváděná střela nepřítele rychle zlikviduje. V opačném případě se ozve varovný zvuk, který oznamuje, že to musíte zkusit znovu. Aby to nebylo tak nudné a vy jste se neupsali k smrti, útočí na Vás také menší raketky, které lze ničit klasicky, tedy pořádnou dávkou z laserových kanónů. Říkáte si, že to nemůže nikdo stíhat? Máte pravdu a i autoři na to mysleli. Ničení podřadných nepřátel se totiž děje zcela automaticky, stejně jako manévrování.

Type StrikerVaším úkolem je tedy opravdu jen psát a psát, tu a tam můžete také převzít řízení, pokud by se Vám zdálo, že to počítač nezvládá moc dobře. To ale vesměs není nutné, dokonce ani v případě, že se na obrazovce objeví nějaký ten bonus. V tu chvíli totiž velení lodi podřídí vše tomu, aby kýžený powerup získalo. Možná se to zdá trochu netaktické, ale sami zjistíte, že nějaké ty škrábance za to stojí. Bonusy jsou totiž velmi dobré, dokáží opravit vaši loď a hlavně, mohou Vám přinést ultimátní zbraň, ničivou Super Bombu. Díky ní můžete ve stavu nouze zlikvidovat všechno co se hýbe, tedy samozřejmě kromě sebe. Napsáním slova „bomb“ uvolníte ničivou sílu této zbraně, která rozpráší všechny nepřátele na obrazovce. Touhle zbraní se ale vyplatí šetřit, protože dostatek jí mít nebudete nikdy. Hodí se hlavně v případech, kdy na Vás vyletí třeba tři těžší nepřátelé a je nad slunce jasné, že napsat slova všech tří prostě stihnout nejde. V takovém případě přichází na řadu oblíbené „bomb“ a velká exploze vyřeší všechny problémy.

Type StrikerZ hlediska grafického zpracování je TypeStriker velmi povedenou hrou. Spousta výbuchů, světelných efektů a nepřátel vytváří na obrazovce impozantní vesmírnou bitvu. Na druhou stranu, hra běží v poměrně nízkém rozlišení, takže pokud zvolíte režim celé obrazovky, vypadá to celé přeci jen o něco hůř. Zvukových efektů se dočkáte také a hudba samozřejmě nechybí ani v této hře. Pokud podlehnete přívalům nepřátel, ale Vaše skóre bude dostatečně vysoké, budete se moct zapsat do tabulky těch nejlepších. Nechybí zde ani volba obtížnosti. Ty jsou celkem čtyři a rozdíl mezi tou nejlehčí a nejtěžší je značný. Liší se hlavně v počtu nepřátel a obtížnosti slov, které musíte napsat. Celkově je TypeStriker dobrou a zábavnou hrou, která oplývá nadprůměrným zpracováním. Rozhodně by byla škoda nezkusit si ji!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Témata: Slunce

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz