The Treasure - výlet do kosmu

  12:00aktualizováno  13. srpna 2004 1:02
Nežli se budete moci vydat skutečně do kosmu na prázdniny, tak na to si zřejmě ještě chvíli počkáte. Co takhle si ale vyzkoušet už předem, jak byste se tam asi dostali? No zde se o to můžete sami alespoň pokusit.
20

The Treasure

Platforma: Freeware
Výrobce: Matty

Stáhnout

The TreasureFreeware adventur zase není tolik, abych mohla kolem nějaké projít bez povšimnutí, když už na ni vůbec narazím (To je mi záhadou - Tomus neustále tvrdí opak - by Yavie). Zcela náhodou jsem při surfování na netu na jednu takovou a domnívám se, že příběhově docela zdařilou, narazila. Krčila se tam velice nenápadně mezi ostatními hrami, no přece mně, doufám že i k vašemu potěšení, neunikla. Jedná se o kreslenou 3D adventuru, není sice moc dlouhá, ale za zahrání určitě stojí a věřte mi, že se v ní dá i docela nehezky zakysnout. Pokud se vám to tedy stane, připravila jsem pro vás i zcela podrobný návod, takže pokud si nebudete vědět rady jak dál, tak klikněte zde. Ale raději to zkuste nejdříve bez návodu, ať si nekazíte požitek ze hry.

The TreasurePříběh hry je velice jednoduchý a snadno pochopitelný. Ocitnete se v roli mladíka, jemuž se zachtělo se podívat do kosmu, takže si vešel do domu a zde si vyhledal všechny potřebné předměty, aby se na vytouženou cestu mohl co nejdříve vydat. Musíte tedy najít pár drobných nezbytností, otevřít si trezor, zprovoznit počítač a pomocí něho získat vzácný krystal, který poslouží jako pohon pro raketu, kterou ovšem musíte také nejdříve najít. Ale nepředbíhejme událostem, abyste se k raketě vůbec dostali, musíte autem odjet do lesa, i zde najít několik potřebných předmětů a především objevit vchod do jeskyně, kudy se už potom dostanete k vysněnému cíli.

Pokud se vám podaří odstartovat a i to je vcelku zapeklitá záležitost, pak se váš sen bezezbytku splní, ale pro to musíte v průběhu hry hodně vykonat. Hra samotná po grafické stránce není nic světoborného, či dokonce převratného, jak jsem již řekla, jedná se o kreslenou hru a domnívám se, že s obrázky si autor příliš práce nedal, nechci-li už přímo tvrdit, že je dokonce odflákl. Jako příklad uvedu nudnou a zcela fádní cestu autem do lesa, kdy se nic neděje a okolní krajina si snad ani tento název nezaslouží. Taky mohl přidat nějaký ten kouř z výfuku jedoucího auta, ale jak říkám, s podrobnostmi si autor moc nepohrál, považuji to za zbytečný nedostatek.

The TreasureCo se týká zvukových efektů, i ty ve hře nenaleznete, zato ale uslyšíte doprovodnou hudbu, ale pouze jakési nudné brnkání na klavír, kterého jsem ale měla brzy plné zuby a přiznám se, že po chvíli mně lezlo dokonce na nervy, takže jsem si raději vypnula reproduktory. Ještě na jeden nedostatek vás musím upozornit, ve hře se dají používat předměty pouze tehdy, když se změní kurzor šipky na červený terčík. U mnoha předmětů ale reaguje tato změna přímo líně, neřku-li vůbec ne. Projevilo se mi to nejvíce v místech, kde je třeba najít vchod do jeskyně, ale také i u obrazu s raketou, kdy je nutno odsunout obraz. Musela jsem párkrát i hru znovu spustit, aby se mi terčík milostivě objevil.

The TreasureNo naštěstí si lze hru kdekoliv pomocí klávesy F5 uložit a klávesou F6 zpětně nahrát, takže mne ani tento nedostatek nevyvedl z míry. Tím více mne ovšem zaujal vlastní námět hry, ve které se nachází mnoho docela podařených prvků a jistě si budete muset procvičit vlastní mozkové závity, abyste přišli na to, jak dál. Celkový dojem ze hry přes uvedené výhrady jsem měla velice dobrý a mohu vám ji tedy směle doporučit ke stáhnutí. Ujišťuji vás, že skutečně neprohloupíte a hlavně, rozhodně se pobavíte.

Jako vždy, i nyní jsme pro vás připravili návod na tuto adventuru.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

20 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz