The Lost Stones Chronicles: Kingdom Realms - graficky zajímavá strategie

  12:00aktualizováno  9:16
Tak trochu jiná strategie nás tentokráte přenese o mnoho století nazpátek, kde na nás čeká jedna malá vesnice, jejíž ekonomika nám bude ležet po celou herní dobu na srdci. Dovedete ji k prosperitě?
70

The Lost Stones Chronicles: Kingdom Realms

Platforma: Freeware
Výrobce: GameFun4U

Stáhnout

The Lost Stones ChroniclesThe Lost Stones Chronicles: Kingdom Realms – podle této hry by se dalo snadno uvažovat nad tím, že dlouhé názvy mnohdy nevěstí nic dobrého. I když by na to okolní obrázky vypadat nemusely, tato hra je zpočátku opravdu tak složitá, jako je název sám.

Začneme ale v tom lepším duchu, tedy grafikou. Ta se mimochodem velice povedla, jak se může každý přesvědčit na okolních obrázcích. Vše je vyvedeno ve 3D, které navíc nevypadá vůbec nejhůř, což je na freeware RTS trochu s podivem. První problémThe Lost Stones Chronicles se ale začne projevovat po spuštění první mise, kde uvidíte ono grafické pozlátko s neskutečně špatnou kolizí s okolím – pardon, ale lidé procházející předměty nebyly ani ve starověku či středověku, kdy se tato hra odehrává.

Dobrá, to by se dalo ještě přenést přes srdce, nevím ale, jak si zvyknete na celkový herní princip a ovládání, které jistě ruka betatesterova neviděla. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč by autoři vypouštěli takto nadějný projekt s podobně nedoladěnými herními mechanismy. Jako úvod do hry vám poslouží dvě stránky hustě popsané textem. Ruku na srdce, čThe Lost Stones Chroniclesíst to bude asi opavdu málo kdo, ale jak záhy zjistíte, bez toho se prostě v dalších minutách nepohnete. Jestliže jste zvyklí na klasické RTS jistě zkusíte kliknout na některého obyvatele ale ani tudy cesta nevede. S okolním prostředím celkově přicházíte do kontaktu hodně zřídka, spíše jste taková ta „ožská ruka“ která se stará o ekonomii celého města. To v praxi znamená čekání, než na konto naskočí potřebné peníze a pak vynalézání nových věcí, nakupování a zajišťování prosperity. Vše jde poměrně rychle a tak máte zanedlouho věci hotové a nezbývá než prozkoumat také další části hry. V tom případě se nabízí kampaň o několika misích, které jsou, pravda, trochu zábavnější, zázraky ale také nečekejte. To samé lze prohlásit o zbytku hry, což je rozhodně škoda.

Celkově tedy lze říct, že grafické pozlátko zůstalo tak trochu nevyužito. The Lost Stones Chronicles: Kingdom Realms totiž disponuje velice chudou hratelností, které se budete hodně dlouho dostávat pod kůži, než jí vůbec přijdete na chuť – navíc je docela dost možné, že se tak nestane nikdy.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 59 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Advantage Consulting, s.r.o.
INVENTORY MANAGER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz