Street Driver – divoká ilegální jízda

  12:00aktualizováno  13. října 2:12
Během tří dnů musíte ukrást tři auta a nenechat se chytit policisty. Slovenská hra ve stylu Street Racingu, kdy se řítíte šílenou rychlostí silnicí a vyhýbáte se všemu, do čeho byste mohli narazit.
50

Street Driver

Platforma: Freeware
Výrobce: RT Soft

Stáhnout

Street Driver"Tak sešlápni spojku, pootoč támhle tím klíčkem a nastartuj," pravil instruktor v autoškole při mojí první jízdě. Nepovedlo se a já musel svůj pokus ještě několikrát zopakovat. Ne každý človíček je expert hned od začátku. A ani já jsem nebyl obdařen počáteční genialitou v řízení automobilu. Po čase jsem tomu, ale přišel na chuť a šest a půl litru půjčených od rodičů na zaplacení kurzu nepřišlo vniveč. Závěrečné zkoušky jsem absolvoval bez problémů a nepřejel jsem dokonce ani jednoho důchodce na přechodech, což potěšilo nejen mě, ale dokonce i komisaře, který mi za to dal papír, díky němuž jsem si o pár dní později mohl vyzvednout svůj řidičský průkaz.

Proč o tom melu? Street DriverSnad proto, že dnes recenzovaná hra mi připomněla nedávné časy strávené v útrobách auta s cedulí AUTOŠKOLA na kapotě. I zde ovládáte auto jedoucí po silnici, které má co dělat, aby do něčeho nenarazilo. Podobné pocity asi zažívá mnoho lidí sedících za volantem poprvé a řítících se pod dohledem instruktora velikým městem plným lidí, dalších aut a mnoha nástrah.

Autorem Street Driveru je ještě před několika měsíci neprofláknutý, nyní čím dál tím známější slovenský tým - RT Soft, ten stojí i za tituly jako Bludisko, RT Tournament nebo Bloody Hunter. Street DriverHra běží standardně ve FULL screen režimu, ale lze ji přepnout i do okna. Celá byla vytvořena v RT Softem oblíbeném Game Makeru - mocném to nástroji pro všechny, kteří chtějí vytvořit rychle a efektivně vlastní zábavnou gamesu. Čímž samozřejmě nechci GM nějak hanit, ba právě naopak. Ale nyní zpět k samotné hře.

Street Driver je vlastně další předělávkou starých klasických arkád ve stylu Street Racingu, kdy jste se řítili s autem silnicí a vyhýbali jste se jiným autům a všemožným překážkám ležícím na cestě, přičemž jste vše viděli z ptačí perspektivy. Asi nikdo nikdy už nezjistí, kolik různých podobných výtvorů existuje, ale můžeme si připomenout alespoň nějaké ty české.

Možná budete znát parodický Funeral Racing od "Jozeva dŘevníka Borovského" nebo F1 od ZA Software Zdeňka Adlera či třeba klasické Auto od Blackyho, MaxSpeed Cars od Martina Froňka a Vrrm od Klaxoftu. Street DriverI českých předělávek musí existovat stovky, není totiž těžké takovou hru vytvořit. Dokonce je to jednodušší než třeba napsat tetris, piškvorky, pacmana a mnoho her o kterých se říká, že skoro každý programátor si alespoň jednu jejich předělávku vyzkouší napsat.

Street Driver vznikl v březnu tohoto roku. Vaším cílem bude za 3 dny ukrást 3 auta a nedostat se do spárů policistů, kteří se vás snaží zastavit a pro jistotu ještě po cestě nakladli spoustu překážek. Policejní "káry" stojící napříč silnicí společně se zátarasy (retardovacími ježky) tvoří hlavní problém hry, který musíte řešit - je totiž nutné vyhýbat se jim a projet škvírou, která mezi nimi zůstává, což je někdy nesnadné, jindy to bývá brnkačka. Záleží na situaci.

Street Driver Navíc můžete po cestě měnit v "autorádiu" písničky. Na výběr máte tři skladby, tedy na každý ze tří dnů, v nichž se hra odehrává, jeden.

Grafika při samotné jízdě není příliš vyvedená, ale na druhou stranu to zase tolik nevadí a člověk si zvykne. Ostatní obrázky, například pictura zobrazovaná mezi jednotlivými dny či na úvodu Street Driveru působí úplně opačným dojmem, protože na pěkná auta, která jsou zde zobrazována, se dá dívat vždycky.

Kdo má rád rychlou a zběsilou jízdu a nemá příliš rád policisty, nechť stahuje Street Driver, dokud je na skladě:-)


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

8 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz