Star Racing - vesmírné závody

  12:00aktualizováno  12. července 6:26
I když nemá vaše vozítko ani jediné kolo, zvládá poměrně s přehledem závodit na připravených okruzích. Čím to? Řídit totiž budete moderní vznášedlo řítící se mnohasetkilomtrovou rychlostí.
70

Star Racing

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

Stáhnout

Star RacingVy že si myslíte, že budou po naší planetě za pár let ještě stále jezdit čtyřkolá vozítka, kterým se zkráceně říká auta? To je ale dosti naivní! Vzhledem k tomu, že se lidstvo bude muset v průběha následujících tisíciletí pokusit o invazi do vesmíru, je dost pravděpodobné, že se spíše prosadí jiný typ vozidel, pro něž se v současnosti vžil název vznášedla. Pojďte tedy trochu přičuchnout k motorům budoucnosti a zazávodit si zase v trochu odlišném stylu.

I když by neznalí mohli prohlásit, že jde jen o zbytečnou formalitu, není to pravda. Závodění ve vznášedle je v tomto případě opravdu diametrálně odlišné. Kola a pouze fyzikální síla držící vozítko nad povrchem, to je panečku odlišná jízda! Naprosto jiný je i pocit a celková rychlost. Ta dosahuje několikaset kilometrů, což v těch nejvyostřenějších případech znamená i pěkně rozmazanou obrazovku. Z Star Racingtohoto grafického efektu jsem měla zpočátku celkem rozpačité dojmy. Kazí to snadnost orientace na trati, navíc mě osobně nepřišlo, že by to projekt nějak výrazně graficky obohacovalo. Postupem času jsem si ale i na tuto drobnost zvykla a tak nějak si ji ke hře přiřadila. Mohlo to být lepší, promyšlenější, ale problémů to příliš nenadělá.

To mě daleko větší trampoty zpočátku dělal fyzikální model. Ten je od simulátorů, na něž jsem zvyklá, výrazně odlišný. Ostatně moje první kroky ve hře vypadaly jako jízda opilce, který požil opravdu mnoho. Star RacingNebylo výjimkou, když jsem dvakrát po sobě jednoduše vyjela z tratě a to o poměrně velký kus. Jinak závodění trochu komplikují i bedny, jejichž skupinky jsou rozmístěné po trati. Je to zde samozřejmě schválně a náraz vás zbrzdí až zastaví, čímž ztrácíte cenné sekundy. Vyhnout se jim v mnoha případech snad ani nejde pokud neznáte jejich polohu kupředu a to zvlášť v těchto ďábelských rychlostech. To vše přispívá k tomu, že bych StarRacing označila jako hru lehce nepříjemnou k nováčkům. Než do ní opravdu proniknete, bude to vskutku problém a těch prvních pár minut se rozhodně nerovná zábavě, kterou bych si pod podobným titulem představovala.

To bych v celkovém měřítku hodnotila jako asi největší problém. Sama jsem nechala hru zahrát nezaujatým návštěvníkům asi před týdnem a poměrně rychle od ní odvrátili ruce. U této závodní záležitosti zkrátka musíte nějakou dobu vydržet, než se vám dostane pod kůži a proto je hodnocení 7, ne 8, jak by možná někdo čekal.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 38 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz