Sonic Chaos II - ježek se vrací

  12:00aktualizováno  18. dubna 3:21
Tak se nám opět vrátila ta ježatá potvůrka, kterou jsme si oblíbili hlavně díky videohře od Segy a která zaznamenala opravdu neuvěřitelný úspěch mezi příznivci virtuálního světa. Tentokrát je ovšem zadarmo, od teamu, který již několik podobných her na téma tohoto oblíbeného ježka vyrobil.

Sonic Chaos II

Platforma: Freeware
Výrobce: Magicgrafx

Stáhnout

Sonic Chaos II

Ježek se nám opět vrátil na obrazovky počítačů. V historii dobyl mnoho pařanských srdcí hlavně u videoher, později se tato hra přenesla i na PCčka a úspěch se zdvojnásobil. Pak vzniklo několik klanů a týmů, kterým se zdál Sonic krátký a chtěli ho rozšířit, a tak začali tvořit nejrůznější povedené a mnohdy i nepovedené tituly, které se shromažďují na fanklubech Sonica. Úspěšnost ježka je opravdu veliká a vědět o něm alespoň základní informace patří k povinným znalostem každého dobrého hráče, který se za dobrého považovat chce. No a dnes jsem vám jednu takovou variaci na téma Sonic přinesl.

Hra stejně jako většina freewarových akcí nemá žádný příběh, pouze musíte postupovat a probíjet se dále všemi různými nástrahami toho světa. Vlastně úkolem je projít všemi levely, které ve hře jsou a dostat se až k vysněnému cíly, neboli konci hry, ale rozhodně to nebude žádná lehká věc, protože různých nástrah před vámi bude habaděj, to mi věřte.

Takže vy se vžijete do toho modře ustrojeného ježka Sonica, tentokrát zde žádná další hlavní postavička nebude. První a druhé kolo se odehrává v krajině oblečené do bílé zimy, do které stále připadává sníh. Další kola budou oblečena do různých ročních období a rozmanitých témat. Projít prvním levelem pro vás bude asi hračka, proti vám se postaví kupa nepřátel, pokud jste hráli Sonica už dříve, musí vám být důvěrně známi. Za všechny bych uvedl stroje chrlící ostnaté koule či jezdící Sonic Chaos IIpotvory s bodáky; pravděpodobně vás budou také dost štvát nenápadně skryté automatické vrhače kamenů, které vám dost často uberou nějaký ten živůtek. Abyste se dostali do dalších levelů, není vaší povinností zabít tyto nebo jiné nepřátele, ale stačí je pouze přeskočit, pokud je ale přesto chcete zabít, stačí jimi většinou jen "proskočit" a oni shoří. Na cestě vám ale budou kladeny i jiné překážky, jako jsou třeba miny nebo liány, které se vás budou pokoušet stáhnout. Další pozoruhodnou zvláštností je možnost vyskočit a vyhodit ohnivé koule na celou obrazovku, čímž pravděpodobně všechny nástrahy či nepřátele vyřadíte - tohoto efektu dosáhnete skrčením a stisknutím mezerníku, kolem vás se vytvoří ohnivý oblak, který vás chrání před všemi útoky, a poté se vznesete a ohnivé koule začnou padat na zem.

No, a už se pomalu dostáváme tam, kam byste se dostat neměli, a to k obrazovce Game over, která v praxi znamená váš konec. Celkem máte pět životů, ale hned jak vás něco zasáhne, jeden se vám ztratí. Pokud máte ještě nějaký život, stanete na stejném místě, kde jste skončili, a když už žádný nemáte, tak pro vás hra končí. Zajímavostí je, že když zabijete nějakého nepřítele, vylétne z něj semínko a na místě, kde skončila jeho existence, vyroste nějaká jiná věc, například v zimě je to sněhulák nebo na jaře kytka.

Ovládání hry je opravdu velice jednoduché, ježkem pohybujete pomocí šipek a skákáte mezerníkem, k pozastavení hry Sonic Chaos IIpoužijete F1 a k restartu F2. S rozbalením by neměl být problém a protože to není žádný gigantický download, stáhne se to za pár krátkých minutek.

Co se týče grafiky ve hře, ta se dá hodnotit poměrně kladně - asi proto, že je okopírovaná z předchozích verzí Sonica. Hra má pěkně propracované efekty a to vytváří vcelku pěkný dojem ze hry. K hratelnosti se toho skutečně moc říci nedá, zábavy si užijete dost, ale přece jen ta originalita schází. Co se mi také nelíbí, je fakt, že hra nemá žádné menu nebo setup, na druhou stranu ale není ani moc třeba. Hru doprovází příjemná hudba a zvuky, které vkusně doplňují atmosféru.

Sečteno a podtrženo jste narazili na opravdu povedený kousek od příznivců hry Sonic, která prorazila snad opravdu všude a neměla by vám ujít. Myslím si totiž, že by to byla přinejmenším škoda, protože ten zatracený ježek je opravdu solidně hratelný, a myslím si, že bychom za něj měli pánům z teamu MagigrafX poděkovat.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

Najdete na iDNES.cz