RunMan - utíkající drobeček

  12:00aktualizováno  4. února 5:45
Pomožte svému drobečkovi doběhnout co nejdále. Sám není schopen ničeho jiného, než se rozeběhnout vpřed a postupně zrychlovat. Vy mu musíte pomoct, aby se vyhnul překážkám.
60

Rabbit Dream

Platforma: Freeware
Výrobce: Cool Moose

Stáhnout

RunManPo prvním spuštění RunMan se nezhrozte. To miniaturní okénko, které na vás vykoukne, je opravdu hrací plocha. Možná že nad ním mnozí z vás ohrnou nos a řeknou si, že horší hru nikdy neviděli, nicméně RunMan není o grafickém zpracování. RunMan je o hratelnosti.

Ve hře ovládáte malého žlutého tvorečka, který neustále běží vpřed. Zpočátku běží velmi pomalou rychlostí, ale v průběhu hry zrychluje, až se dostane na maximální rychlost, kterou pak neustále udržuje. Celá hra ale samozřejmě není jenom o tom, že byste se dívali, jak váš drobeček pobíhá po obrazovce. V cestě mu totiž stojí překážky. Sice jsou jenom dvě, ale v nejvyšší rychlosti dokážou nadělat slušnou paseku. Jednu překážku musíte přeskočit a druhou podlézt, i když v případě žlutého RunMan tvorečka spíše podkutálet. To je vše. Budou vám tedy stačit dvě klávesy a když budete dostatečně hbití, dostanete se velmi daleko. Za každou úspěšně překonanou překážku dostanete jeden bod a v závěru se můžete zapsat do výsledkové listiny. Život máte pouze jeden a když nabouráte, musíte začít od začátku.

Jak můžete vidět ze screenshotů, grafika nic moc, respektive bída. Je sice zajímavá a netradiční, ale žádné profesionálnější zpracování rozhodně nenese. V celé hře se setkáte pouze se svým drobečkem, překážkami a po čase lehkou změnou pozadí celé hry. Ať už se jedná zprvu o mraky, později o noční prostředí, žádné další inovace nečekejte. Nicméně grafika není v závěru až zas tak důležitá. Dlouhou dobu jsem RunMan odkládal s vidinou, že se bude jednat o fiasko. První dojem však dává mylné informace. Hratelnost RunMan je totiž nad všechna očekávání. Možná to bude také tím, že jsem po prvním spuštění očekával od hratelnosti ještě větší tragédii, než jaké je vzezření hry samotné, ale nastal pravý opak. RunMan Naprosto banální nápad přeskakování nebo podkutálnení slaví velký úspěch. Sám si nejsem dost dobře schopen odpovědět, jak je to možné, ale chytlavost některých her je záviděníhodná. Podobně je na tom RunMan. Sice se nejedná o nijak fantastickou bombu, nicméně o příjemném překvapení už mluvit můžeme. Navíc pokud by pro někoho bylo drobounké herní okno až příliš malé, může si jej případně zvětšit. I muzika hraje důležitou roli. Je pohodová a také velmi chytlavá.

RunMan je zajímavým počinem. V dnešní době, kdy se klade důraz především na bezchybný obal her, dokazuje, že pokud je dobrá hratelnost, ostatní atributy nejsou až zas tak důležité. Proto bych doporučil nedát na prvotní dojem a RunMan rozhodně vyzkoušejte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz