Robot RG712C – baterie nebo život

  12:00aktualizováno  28. března 12:11
Robot RG712C je prvotinou týmu Real Game Creators. Jedná se o příjemnou arkádovou variaci na klasiku jménem pacman – s deseti úrovněmi a velice pěkným grafickým zpracováním.

Robot RG712C

Platforma: Freeware
Výrobce: Real Game Creators

Stáhnout

Robot RG712CPacman je fenomén, jakých je ve světě počítačových her málo. Již několik desítek let stará, původem automatová hra byla předělána tolikrát, že by snad její početné klony nikdo už ani nespočítal. Každopádně jsou jich tisíce – a nedávno vydaný Robot RG712C od týmu Real Game Creators z nich není nejlepší, nicméně rozhodně se neřadí na spodní příčky pomyslného žebříčku kvality. Real Game Creators jsou zatím v médiích propírání jen ohledně jejich chystaného adventurního titulu ve Wintermute enginu, nicméně tato jejich prvotina si rozhodně nezaslouží upadnout v zapomnění.

U podobně laděných titulů se jen těžko dá hovořit o nějakém příběhu, byť by možná poněkud zkvalitnil herní zážitek. V zásadě se tedy vše točí okolo baterek. Ono není divu, neboť hlavním hrdinou – jaké překvapení – je robot, konkrétně robot se sériovým označením RG712C. A pro bytosti složené nikoliv z živoucích buněk, nýbrž z křemíkových desek a nejrůznějších mikroobvodů a technických vymožeností je elektrická energie něčím podobným, jako pro humanoidy alkohol – tedy prakticky nezbytnou složkou potravy.

Robot RG712CRobot RG712C bude tedy mít za úkol v celkem deseti různorodých úrovních vysbírat všechny baterie. Baterie se tváří jako obyčejné tužkovky, nicméně zřejmě i tak přijdou k chuti. Jednotlivé levely jsou viděny pohledem shora, přičemž u nich funguje zřejmá čtvercová architektura. Robot se ale nemůže pohybovat volně, neboť mu překáží důmyslně vytvořený systém chodeb. Standardní bludišťovku pak ozvláštňuje ještě jeden nepříjemný prvek – mechanici. Mechanici jsou nejhorším nepřítelem každého správného androida, neboť nedělají nic jiného, než že chaoticky pobíhají stejnými prostorami a pokoušejí se za pomocí svých vražedných šroubováků nebohého robota rozložit na prvočinitele. Mechanici tak plní úlohu pacmanovských strašidel a zároveň nepřátel, jimž je nutné se za každou cenu vyhnout.

Jak již bylo řečeno, hra obsahuje celkem deset úrovní. V každé úrovni se mění grafický vzhled chodeb – jednou jsou počítačově černozelené, jindy nabývají vzhledu pláže a pískovcových jeskyní, jindy se zase tváří jako antické bludiště či středověký kamenný hrad. Grafické zpracování si nicméně zdaleka nezaslouží jen chválu – jakkoliv prostředí vypadá v rámci možností dobře, samotným postavám robota i mechaniků by rozhodně prospěly animace, které mají víc než dva framy. Hudba hry je víceméně průměrná, nijak netahá za uši, ale vcelku příjemně doplňuje hraní.

Robot RG712CRobot RG712C je kompletně tvořen za pomoci nizozemského programu Game Maker. Jakkoliv je podobné škatulkování poněkud problematické, tentokrát bylo jeho použití vcelku ku prospěchu věci. Hru nijak nezpomaluje ani zbytečně nezvětšuje její objem – a naopak pomáhá zajistit plynulé ovládání pomocí kurzorových šipek a nadstandardní funkce jako možnost ukládání a nahrávání pozice. Jediné, co lze vytknout, je absence hlavního menu. Tak se stává, že po ztrátě všech životů se hra rovnou vypne a je třeba ji zapínat celou znovu, což je otravné.

Celkově lze prvotinu Real Game Creators hodnotit jako lehce nadprůměrnou variaci na Pacmana, která potěší, na pár chvil příjemně pobaví a zároveň je příslibem lepších časů. Uvidíme, jak si RGC poradí s chystanou adventurou…


Autor:
 
Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz