Ringed Drag Strip - rychlá kola

  12:00aktualizováno  14. července 10:00
Je libo formule nebo o fous slabší vozidla? Výběr je neskutečně veliký a s každým vozem se můžete zúčastnit souboje na skvěle nadesignovaných tratích a to vždy se skupinou zkušených závodníků.
80

Ringed Drag Strip

Platforma: Freeware
Výrobce: MyPlayCity

Stáhnout

Ringed Drag StripRinged Drag Strip je hrou, která mě osobně zaujala zejména z hlediska toho, že se neorientuje na jedinou oblast motorismu. Většina závodních her nás nechá jezdit ve veteránech, sportovních vozech a nebo formulích – tento projekt nabízí vše na jediném místě.

Navíc mě projekt příjemně překvapil svou obsahovou stránkou. Proč do něj zakomponovat jeden herní módy, když mohou být dva nebo tři či dokonce čtyři, pokud započítáte i tutoriál. Ten bych já osobně u závodní hry hodnotila jako zcela zbytečný. Daleko lepší je si vše ošahat na vlastní kůži.

Ringed Drag Strip

Stěžejním bodem je tedy Grand Prix. To je prakticky synonymum pro šampionát z jiných obdobných her. Zkrátka a době jde o sérii na sbee navazujících závodů, kde musíte dojet co nejlépe, abyste mohli postoupit dále a utkat se na nových a nových tratí. Já osobně ale na tuto část nějak zanevřela jednoduše proto, že existuje volba Single Race. Normálně funguje tato část jako trénink, neboť se zde nachází jediná trať a další si je nutné odemknout právě v šampionátu. Ringed Drag StripNa tuto podmínku ale tvůrci nepřistoupili a rozhodli se být k hráčům hodní. Pokud tedy stisknete tlačítko Single Race, můžete si v menu jednoduše vybrat vaši oblíbenou trať, odemčené jsou totiž všechny. Závodí se výhradně na asfaltu a to v mnoha známých městech (na odpověď, nakolik jsou ale mapy přesně vytvořené dle reálných předloh, na to mi mé motoristické vzdělání nestačí:-)).

Vedle tratí je možné si vybrat i své oblíbené auto. Přítomny jsou jak formule, tak i jejich slabší modely a několik závoďáků. Podle toho, jaký z typů sio vyberete, tak stejné auto dostanou i vaši protivníci, tudíž budou závody vždy vyrovnané. Pokud se navíc v tomto řemeslu vyznáte trochu víc, opatřili auoři projekt také několika dalšími tuningovými možnostmi a změnami, jež můžete provést ještě v menu.

Poté již samozřejmě následuje sám závod. K jeho fyzikálnímu modelu lze mít nějaké vžhrady. Je poměně arkádový a občas trochu obtížnější, proto mě zpočátku dělalo problém sprá vně zatáčet a nevyjíždět trati. Lékem na tuto situaci je trénink, jen tak snadno poznáte, nakolik si zpomalit, abyste zaáčku projeli zcela hladce. Pár slov je nutné pronést také ke grafické stránce, která není vůbec špatná. Nabízí celkem ucházející modely všech vozidel plně ve 3D, nápadité jsou i tratě. Ve freeware světě jasný nadprůměr!

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 61 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz