Riff – rychlé puzzle

  12:00aktualizováno  31. prosince 2005 10:19
Všemožných puzzle games, kde máte plno času si všechno nejdříve promyslet, je spousta. Proč však nezkusit jednu, kde vás bude čas tlačit takovým způsobem, že nebudete vědět, kam dřív skočit.
70

Riff

Platforma: Freeware
Výrobce: TJ Jackson

Stáhnout

RiffJak je u Experimental Gameply zvykem, znovu tu máme „nekonečnou“ hru. Nekonečnou v uvozovkách z toho důvodu, že byste museli být setsakramentsky dobří, rychlí a vytrvalí, abyste dokázali hrát donekonečna. Ale i zde platí, že se cvikem přicházejí úspěchy.

Riff se představuje jako quick puzzle. Máte za úkol spojovat různé obrazce a vytvářet tak řetězy, čímž si přidáváte skóre a ubíhající čas. Obrazců je mnoho – čtverce, trojúhelníky, ozubená kola, hvězdy a mnohé další. Navíc má každý obrazec svou barvu. A zde je zakopaný pes. Musíte spojovat pouze obrazce se stejnou barvou nebo stejného typu. Jedině tak navážete řetěz, v opačném případě budete muset začít znovu. Zatím se zdá vše jednoduché, spojovat dokáže přeci každý, nicméně je Riff tu jeden podstatný problém. Obrazce vyjíždějí zespodu a mizí u hořejšku obrazovky. A to poměrně ďábelskou rychlostí, takže se připravte, že prvních pár her toho moc nepospojujete. Nicméně s několika minutami cviku se vaše schopnosti vypilují a budete schopni odolávat časovému limitu poměrně dlouho. V pravé liště hry můžete vidět své celkové dosažené skóre a také velikost nejdelšího řetězu, který se vám podařilo spojit.

Obtížnost vám bude zpočátku připadat vysoká, nicméně se opravdu jedná jen o cvik a hbitou ruku. A také o trochu intuice. Abyste mohli navazovat co nejdelší řetězy, není na škodu se někdy v mžiku zamyslet, jakou cestou by bylo nejvhodnější se vydat. Vše oRiffvládáte klasicky myší. Grafika je slušná, obrazce jsou barevné jak mají, ale měl bych zde jednu výtku. Jestliže navážete řetěz, barva vašeho posledního obrazce je poměrně špatně viditelná, což vám znesnadňuje další výběr, na který máte žalostně málo času. Trochu pomáhá zapamatovat si, jak barevný obrazec napojujete, ale ve chvatu, v jakém se hra odehrává, to častokrát ani nezaregistrujete. Už podle názvu mohou fandové jazzu odtušit, že vám k vašemu snažení bude hrát prvotřídní jazzový doprovod.

Z počátku se bude Riff jevit jako obtížná hra, především kvůli své rychlosti, nicméně pokud si osvojíte její smysl a přidáte hbitost okořeněnou dobrou intuicí, můžete hrát opravdu dlouho. Jak dlouho už záleží jenom na vás.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz