rhacp - moderní a chytlavý Had

  12:00aktualizováno  11:26
Jestliže jste znuděni se stále se opakujících a pozvolna nudných remaků, bude pro vás rhacp stejně jako pro mě jedině příjemným překvapením. jeho návyková hratelnost si vás získá během chvíle a hned tak nepustí. Přesvědčte se sami!
80

rhacp

Platforma: Freeware
Výrobce: Crostar

Stáhnout

rhacp Klasického hada honícího se za malými puntíky asi zná řada z vás a to jak z monitorů počítačů, tak i třeba mobilních telefonů, kde byl po jednu dobu opravdovým hitem. Technologie jde ale neúprosně kupředu a jednoduchého černobílého hada prohánějícího se na nezajímavé 2D obrazovce by již v současnosti nikdo nehrál. A vědomi si toho byli i autoři rhacp, kteří mají na svědomí toto překvapivě svěží dílko.

Ve chvíli, kdy hra teprve putovala z vod internetu na můj disk jsem rhacp odsuzovala jakožto tuctový remake, přičemž z omylu mě vyvedlo hned několik málo vteřin ve hře. Ta rhacp totiž disponuje několika zajímavými arénami, z nichž ta první působí asi nejméně zajímavě a zaujímá post spíše takového rozehřívacího kola na potřebné zorientování se v herním prostoru. Ten je totiž na první pohled trochu matoucí, po několik málo úvodních chvil jsem totiž pobíhala po aréně, sbírala malé puntíky a vyhýbala se dotěrným červíkům. Teprve poté, co se již po několikáté nic nestalo jsem pochopila, oč zde vlastně běží ...

Ačkoliv je to trochu zavádějící, ony barevné potvůrky s mrštným ocasem nejsou vašimi nepřáteli, nýbrž tou jedinou vstupní branou do dalších levelů. Na vás tedy je ne před nimi utíkat, nýbrž jich naopak co nejvíc pozřít a to jak nejrychleji to půjde. V levé horní straně obrazovky je rozepsán jejich potřebný počet pro dokončení daného levelu, přičemž číslo zde uvedené se bude s počtem dokončených levelů navyšovat opravdu razantně.

Sbírání malých virtuálních červíků ovšem vyvozuje stejné důsledky, jako tomu bylo v případě klasického Hada. Náš hrdina tedy po jejich pozření nezadržitelně nabývá na objemu, respektive na délce. A tak zatímco budete zpočátku chtít ukočírovat jen poměrně krátký ocásek, v průběhu času se z toho vyvine opravdu pořádný had, kterého bude na rhacp území tak malé arény opravdu kumšt řídit.

A aby toho nebylo málo, postupem času se začnou i ony poživatelné puntíky měnit v nepřátelské ozubené kolečka, jež jsou takovými pouzdry, které odemknete teprve ve chvíli, kdy sesbíráte všechny poživatelné puntíky v levelu. A tak budete muset myslet nejen na to, abyste čumákem nevrazili do vlastního těla, sesbírali co nejvíc malých potvůrek, ale také se vyhýbali jako čert kříži těmto nepříjemným nástrahám, kterých začne taktéž čím dál tím více přibývat.

Každý, kdo rhacp vyzkouší mi jistě dá za pravdu, že se jedná o originální projekt, který si z klasického Hada převzal jen tu nejpodstatnější vrstvu a obalili ji tolika zajímavými nápady, stejně jako grafikou, že si tuto hru zkrátka během krátkého časového limitu rozhodně zamilujete stejně jako já.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz