Restaurant Manager – vybuduj síť restaurací

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:48
Rádi byste si zařídili svůj vlastní podnik, který by vynikal mezi ostatními? Nemáte k tomu ale dostatek financí, které by pokrývaly těžké začátky? Možná byste si mohli vyzkoušet dnešní manažer, na kterém si svůj sen můžete alespoň částečně splnit.
80

Restaurant Manager

Platforma: Freeware
Výrobce: Daniel Fischer

Stáhnout

Restaurant Manager

Strategických her, které by hráče dokázaly opravdu zaujmout není nikdy dost, a tak se jedni němečtí autoři rozhodli, že se pokusí vytvořit produkt, na kterém by si mohli všichni, bez rozdílu věku, vyzkoušet vést takovou malou hospůdku či restauraci, do které by chodilo spoustu zákazníků. I zde ale platí, že začátky nejsou jednoduché. Pokud se vám ale podaří mezi silnou konkurencí prorazit, můžete se těšit na opravdu tučné měsíční zisky, které vám budou padat do klína. Snad vám k tomu dnešní článek alespoň malinko pomůže.

Jelikož se podle mě jedná o kvalitní kousek, počítejte s patřičně velkým souborem, který je nutno nejprve stáhnout. Po rozbalení a následné instalací by vám už nic nemělo stát v cestě, takže použijte startovací soubor a těšte se na prima zábavu, kterou vám jistě Restaurant Manager nabídne. Objeví se vám před očima klasické menu se spoustou položek, které ale asi stejně moc nevyužijete (uvažuji tak podle sebe). Ovládáte-li německý jazyk, pak byste si mohli nejprve přečíst Tutoriál, v kterém se dozvíte dost podrobností. Pak už klikněte na první položku, která vás přenese přímo do hry.

První úkol, který je nutno splnit, je koupě nebo pronájem nějakého objektu, ve kterém byste svůj podnik vedli. Na výběr máte z několika domů, takže se nebojte, že vám bude přidělena nějaká chátrající stavba. Také byste měli přihlížet na cenu, jelikož počáteční suma, kterou máte na kontě, není nijak vysoká. Nejprve si ale budete muset vámi zvolenou budovu pronajmout, a to právě z finančních důvodů. Jakmile bude pronájem vyřízený, budete si ještě muset vybrat název. To už ale není zase takový problém. Problémy teprve přijdou, nyní se ale posuňme o kousek dále.

Restaurant Manager

První krok máme za sebou, teď nás čeká zakoupit si nějaký nábytek. Na výběr máte opět z několika kategorií, takže se nebojte, že bude vaše pomyslná peněženka nějak extrémně zatížena. Zase vám doporučuji uvažovat rozumně, protože máte před sebou ještě několik bodů, na které by vám také nemusely zbýt peníze. Židle i stoly tu máte rozděleny do tří kategorií a to pouze kvality a ceny. Cena je přímo úměrná kvalitě, takže čím kvalitnější, tím také dražší. Kdo by si ale chtěl hned na začátek kupovat skleněné nebo mramorové stoly, že?

Co by to bylo za restauraci bez pořádného personálu, který by zastával všechnu práci. Nyní je vaším úkolem si vybrat z několika lidiček ty správné pracovníky, kteří by vám vařili, nosili jídlo, uklízeli a myli nádobí. Jejich kvality si ale pořádně prostudujte, abyste potom nemuseli čelit různým narážkám hostů. Také si všímejte platu, který každý z nich požaduje.

Nyní máte barák, máte vybavené místnosti, pracovité zaměstnance, ale ještě vám chybí také jídelníček, ze kterého si vaši zákazníci budou moci vybírat. Jelikož to ale není zase tak jednoduché, můžete se nechat inspirovat několika jídly, která jsou v poslední době nejvíce požadovaná a hlavně uznávaná. Naopak se můžete mrknout, jaká zase lidé vůbec nechtějí a na kterých byste mohli přijít rychle na buben. Prostě In a Out. Počet pokrmů může být maximálně osm, takže nevybírejte bezmyšlenkovitě. Ceny si můžete pochopitelně zvolit sami.

Restaurant Manager

Nyní už máte vše, co k pořádné restauraci patří. Teď už jenom počkat, zda za první měsíc dokážete něco vydělat nebo prodělat. To by byla opravdu smůla, protože stav konta, který seskočí pod nulu znamená konec hry. Pokud se vám ale podaří vydělávat a to poměrně vysoké sumy, pak můžete začít dokupovat kvalitnější nábytek, opravovat ho, najímat další pracovní síly nebo kupovat nové objekty k dalšímu provozování restaurace. Také si můžete zrychlit nebo naopak zpomalit ubíhání dní (to už samozřejmě zadarmo:-)). Všechno je už potom pouze na vás, jak s vašimi zisky naložíte. Také se tu sem tam objeví okénko s nějakou zprávou od návštěvníka, která může být buď příjemná nebo nepříjemná – jak jinak.

Co se týče grafické stránky, tak ta je tu celkem dobře provedená, ale na té kvalita hry vůbec nestojí. Ani zvuků si tu moc neužijete, občas uslyšíte pouze nějaké to cinknutí mince. Pokud máte ke strategickým krám hodně blízko, pak by vás mohl RM zabavit na hodně dlouho, protože se jedná opravdu o kvalitní počin. Jestli ale raději hrajete jiné typy her a ani okolní obrázky vás nedokázaly přesvědčit, pak mi nezbývá nic jiného, než vám doporučit nějakou jinou gamesu z našeho archívu, ze kterého si určitě vyberete.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 232 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz