Reflection – vesmírná střílečka z Japonska

  12:00aktualizováno  1:43
Vesmírných stříleček, ve kterých se to jen hemží kolosálními výbuchy, bychom mohli najít až překvapivě mnoho, ale jen málokterá se svou kvalitou přiblížila zběsilé Jets’n’Guns. Dokáže to i Reflection?
60

Reflection

Platforma: Freeware
Výrobce: Ysuer

Stáhnout

ReflectionTenhle den začal jako každý jiný. Sedíte v kokpitu své lehké stíhačky zatímco vás přepravuje obrovský letící transportér. Idylku naruší až řízená střela, která v mžiku zdevastuje celou vzdušnou základnu. Náhle se ocitáte jen se svou lodí a svými zbraněmi proti velké nepřátelské přesile. Od teď se už můžete spoléhat jen na své reflexy a manévrovací schopnosti a pokusit se zlikvidovat toho, kdo má tento útok na svědomí. Tak takhle nějak začíná příběh japonské akce Reflection, která je od začátku do konce našlapaná až okázalými výbuchy a efekty.

Hráč se objevuje v roli malé raketky, která letí od spodního okraje obrazovky směrem vzhůru, a pokouší se zkosit hordy nepřátel, které se proti němu postupně vynořují. Prostě nic překvapivého. Podobný princip jsme tu měli už nejméně stokrát a jen málokdy se v něm objeví něco opravdu nového a originálního. Jediné co by zde tak nějak stálo za zmínku je omezená energie štítů a zbraní. Zpočátku, kdy máte energie ještě dost, vaše letadlo dokáže vystřelit několik laserů a raket najednou. Ovšem s klesající šťávou se zmenšuje i výkon vašeho arzenálu, takže ke Reflection konci můžete poslat svým nepřátelům naproti jen pár slabých raketek. Podobně jsou na tom štíty. Do určitého bodu se můžete zahalit do nepropustného energického štítu a stát se tak na chvíli nesmrtelným, ale s nedostatkem energie bude váš štít fungovat jen napůl nebo dokonce vůbec. Naštěstí se během hry energie dost rychle doplňuje, takže si nemusíte dělat zbytečné starosti.

Nepřátel je slušná řada a rozhodně neomrzí. Každý druh má jinou odolnost a naprosto odlišný systém střelby. Někteří dokáží vystřelit jen jednu ohnivou kouli, další po vás pošlou třeba i smrtící paprsek, kterému se jen stěží vyhnete. Bonbónkem nakonec jsou bossové, kteří se zde objevují dost často. Jejich příchod se vám předem napíše na obrazovku a pak už může začít ta pravá mela. Většinou jim musíte nejdříve zneškodnit štíty a až potom je nemilosrdně dodělat, ale vůbec to není jednoduché. Naštěstí jste prakticky nesmrtelní, protože po několika smrtích se vám místo Game Over nabídne možnost pokračování. Připadá vám pak celá hra až zbytečně jednoduchá? Možná, ale Reflection tady se nehraje na to zda hru dokončíte, ale vaším cílem by mělo být co nejvyšší skóre a to se vám po každé definitivní smrti anuluje. Reflection je dost krátká hra. Všehovšudy nabízí 4 levely a stejný počet bossů, ale jak jsem již napsal před chvílí – hlavní je skóre.

Celkově hra neurazí, ale ani příliš nenadchne. Nabízí sice až megalomanské výbuchy, ale ty jsou většinou spíš ke škodě než k užitku, protože kvůli nim dost trpí přehlednost. Ozvučení celkem ujde, ale místy vám už dost poleze na mozek a grafika je ve velmi skromném rozlišení. Ke zkoušce by vás však mohlo přilákat to, že Reflection dohraje opravdu každý.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na iDNES.cz