RallyRaid – neskutečně zábavná akce

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:04
Vesmírných akcí je sice dost, ale zdaleka ne všechny jsou tak kvalitní, jak bychom si přáli. Avšak mezi ty skutečně dobré patří bezpochyby RallyRaid, akce, kupodivu z Japonska, která se může pyšnit jak skvělou grafikou, tak ucházející hratelností.
50

RallyRaid

Platforma: Freeware
Výrobce: Twinkle software

Stáhnout

Rally RaidAkcí a zvláště vesmírných je v poslední době čím dál víc a lidé už po nich nijak zvlášť netouží, přesto však vznikají a často v ne příliš dobré kvalitě. Se značnou nedůvěrou jsem stahovala hru RallyRaid, která pochází od japonského týmu Twinkle software, avšak po spuštění a chvilce hraní mě všechny obavy z toho, že by s jednalo o nějaký béčkový titul opustily. RallyRaid není žádný propadák, ale velice pěkně zpracovaná vesmírná akce, která se jen tak nevidí a bylo by škoda vás o ní připravit.

RallyRaid, ostatně stejně jako všechny ostatní akce, nemá žádný příběh či úvod do děje. Prostě se jen tak objevíte na vesmírném poli a máte za úkol ničit a zabíjet, v neposlední řadě také nenechat se sejmout a nasbírat co nejvíce bodů. Ale to vůbec není tak lehké, jak by se možná mohlo na první pohled zdát, protože bojovat budete muset s obrovskou škálou všemožných protivníků a do cesty se vám bude stavět spousty a spousty překážek.

Rally RaidŽivoty máte na počátku hry pouze dva, avšak v této hře se počítá i nulový život, takže vlastně tři. Třikrát můžete zkusit štěstí a potom máte na výběr, zda budete pokračovat dále nebo skončíte. Pokud skončíte, sečtou se vám body a jestli se vám skutečně dařilo, budete moci se zapsat v Hight score. Pokud ale budete pokračovat, máte možnost dostat se do dalších levelů, jenže body, které jste doposavad shromáždily nebudou zapsány, ale vynulovány. Takto můžete obnovovat své životy do nekonečna, nevím, zda je to dobře nebo špatně každopádně mě se tato funkce docela hodila, i když tedy hru znatelně usnadnila. Nevím, jak jinak by se mě podařilo zdolat obří a téměř nesmrtelné stroje, které jsou vždy u konce každého levelu. Ty na vás rozsívají desítky, ba dokonce stovky malých střel, občas i bomb, před kterými nelze utéci a ani je nemůžete zneškodnit. Další nepřátelské letouny nejsou pozadu a kropí vás také stovkami různých bomb, raket a střel všeho druhu. A vy proti nim máte jen slabé zbraně. Ovládáte jakýsi laser, který nejdříve střílí jenom rovně, později i do stran, ale můžete získat i jiné zbraně. Například velice široké elektrické výboje nebo blesky.

Rally RaidProstředí, ve kterém se hra odehrává je naprosto obyčejný vesmír protkaný spoustou planetek, asteroidů, meteoritů a kdyby tam nebyly ony nepřátelské rakety, tak byste si mysleli, že je to jen taková zábavná vyjížďka. Ovšem nepřátele tam jsou a je jich hodně a budete muset hodně zapracovat, než je všechny zničíte.

Ovládání hry je opravdu velice jednoduché. Pohyb naší rakety řídíte pouze šipkami a střílíte tlačítkem C. Jinak v menu hry lze nalézt kromě položek Start a Quit také složku Options, kde můžete nastavit obtížnost, zobrazení, efekty, zvuky a mnoho dalších detailů. Dále je zde ještě Manual, ve kterém je napsáno vše o hře, ale v Japonštině, takže to pro nás žádný větší význam asi mít nebude.

Grafika hry je podle mého názoru více než dobrá. Ona i efekty jsou velice kvalitně zpracovány a zaručeně se vám budou líbit. K doplnění příjemné atmosféry hraje tichá, melodická hudba a stále se ze všech stran ozývá spousta různých zvuků. A hratelnost? Inu, ta je více než dobrá a můžu vám říci, že u této hry jsem se výtečně pobavila.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 65 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz