Čtvrtek 22. dubna 2021, svátek má Evženie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. dubna 2021 Evženie

Prokletí Eridenu od Zima Software

  10:00aktualizováno  29. března 2003 12:22
Právě se stáváte svědky jedinečné události na českém, a dost možná i na globálním internetu. Máme pro vás to, co vám zatím dokázaly nabídnout jen papírové časopisy - zdarma plnou českou hru, která se doposud objevuje na pultech obchodů!

Prokletí Eridenu

Platforma:

Stáhnout
Prokletí Eridenu
Právě se stáváte svědky jedinečné události na českém, a dost možná i na globálním internetu. Máme pro vás to, co vám zatím dokázaly nabídnout jen papírové časopisy - zdarma plnou českou hru, která se doposud objevuje na pultech obchodů! Pokud jste zahořeli podezřením, že na BonusWebu něco zapáchá (či někomu libě voní?) warezem, musíme vás vyvést z omylu. Prokletí Eridenu si můžete stáhnout naprosto legálně, a to díky vstřícnosti firmy Zima software, která tuto hru vyrobila. (POZOR ale, jakékoliv mirrorování nebo zpřístupňování této hry kdekoliv jinde na internetu již trestné je, neboť BonusWeb vlastní exkluzivní práva pro umístění na internetu! - by Vreco)

Co vás tedy čeká? Napřed pro někoho dost drastický download zhruba 27,9 MB, neboť tato hra nepatří co do objemu dat k nějakým střízlíkům (po rozbalení Vám na HDD instalační soubory zaberou cca 60 MB). Potom už se však můžete těšit na desítky hodin bloumání po temných kobkách, neboť Prokletí Eridenu je klasický dungeon.

Zakleté město volá o pomoc
To se takhle jednou poflakujete krajinou a narazíte na trosky města. Ach ne! Ozve se z hloubi vaší zmučené duše výkřik. Neblahé tušení se za chvíli potvrzuje. Zkrátka nemůžete být ten obyčejný človíček, co si jde jen tak v neděli nasbírat houby. Už zase po vás někdo chce, abyste se stali hrdinou, vlezli do odporných temných kobek, stok a kanálů a jali se někoho zachraňovat. Nemají snad nikoho jiného?

Jak se tak procházíte prázdnými ulicemi polorozbořeného města, upoutají vás jedny dveře (ten zatracený instinkt, který vás žene do problémů, opět spolehlivě zapracoval..). Zaskřípání. Stůl. Na něm vzkaz. Jo to je pro mě? Od místního mudrce? No jak by ne...

Z lístku vyplývá, že město Eriden kdysi pěkně namíchlo jistého kouzelníka. Když viděl krásu a hrdost, která zpoza hradeb vyzařovala, začaly mu nožky divě skotačit v šíleném tanci svatého Víta, brunátněla mu tvář a křivila se do šklebu, který by mu mohl závidět nejeden Esmeraldin tajný ctitel. Najednou už toho měl plný brejle a prostě město proklel, aby už měl pokoj. Město i všechno živé zmizelo v lesku osmi zrcadel, a ty kouzelník prohnaně ukryl hluboko pod zemí.

Mozkovými závity přeživšího eridenského mudrce dlouhá léta jako metro tunelem projížděly úvahy, jak kouzlo zlomit. Nakonec vykoumal, že by v tom mohla hrát nějakou roli ta zrcadla. Jenže pak, zřejmě zmučen tou myšlenkovou námahou, odešel z tohoto světa. Nechal po sobě jen ten vzkaz na stole.

Prokletí Eridenu

Vzhůru do podzemí!
Inu, nezbývá než vlézt do nechutných kobek plných odporných kreatur a pokusit se Eriden zachránit. Prozradíme vám více než onen mudrc - je třeba projít osm velice rozsáhlých bludišť, najít osm kouzelných zrcadel, jeden magický diamant a ten dvakrát naplnit silou dračího ohně. Pak už jistě nebude problém rozestavit zrcadla na jistý kamenný podstavec, doprostřed položit magický diamant a ... pak už uvidíte sami (pozor na hlavu).

Do kobek samozřejmě vlezete úplně bez šatů a navíc i beze zbraní. Někdo by se možná divil, proč tak slavný hrdina (hrdinka) jako vy tropí takové ptákoviny. Ale vy už jiní nebudete. Takže napřed hledat nějaký ten obleček, kus žvance a aspoň malé pižlátko na příšery.

Některé dveře kobek se dají otevřít lehce, s jinými nepohnete jinak než klíčem nebo zvláštním kouzlem, které možná časem vyčtete ze svitků, které se občas jen tak povalují na zemi. Občas se vás pokusí od nekonečného bloudění v kobkách osvobodit nějaká hnusná příšera: rudý pes, kostlivec či had jsou ty obyčejnější . Kromě nich vzduchem poletují jakési prskající koule, po zemi lezou slizouni (jako by Marťanům z oka na tykadle vypadli) a sem tam na vás jukne Pařezový dřevák nebo Golemův bratříček. Bijte je, sekejte je, ničte je kouzly, utíkejte - udělejte cokoli, abyste se jich zbavili. Nezoufejte, zbraní i kouzel najdete po cestě dost.

Třeba se nakonec po dlouhých a dlouhých hodinách nakonec probijete k cíli... Věřte, že to ale chce neskonalou vytrvalost.

Jak se stát hrdinou Eridenu
Po nainstalování hry je třeba vybrat si svou identitu. Můžete volit z různých ksichtíků, ke kterým patří i odpovídající vlastnosti (bojovník, kouzelník atp.) Na své si přijdou také ženy a dívky (bojovnice, čarodějnice). Škoda jen, že není vidět, jak lezou do úvodní kobky. (Nechápaví naleznou vysvětlení výše).

Pak je třeba zvolit obtížnost hry . Pozor, je jich celkem pět a jen v nejjednodušší z nich lze postup ukládat kdykoli vás napadne. Ukládání je nutné, ve hře je totiž dost chytáků - tlačítka, které způsobí zatarasení cesty, dveře, které nikam nevedou a jejich odemčení vás připraví o možnost jít jinou cestou... V ostatních čtyřech úrovních obtížnosti můžete sáhnout po spásném Save jen tehdy, našli-li jste předtím modrý ukládací diamant.

Během hry máte možnost velice přehledně sledovat zdraví své osůbky, to, jaký má hlad a také kolik má síly.

Velmi pozitivním prvkem hry je kvalitní automaping. Nemusíte tedy strávit hodiny malováním odhalených chodeb na čtverečkovém papíře.

Méně dobře je už znázorněn boj s nepřítelem. Sekáte, bodáte, pícháte - a nic. Žádná krev, žádné zranění protivníka. Pořád řve a sápe se na vás. Ale neumdlévejte - vytrváte-li, nakonec padne. Nedostatkem je také monotónnost textur, vytvářejících stěny kobek.

Prokletí Eridenu Kudy kam aneb Seznam úrovní
Chcete vědět, čím že to vlastně musíte projít? Tady je seznam úrovní a úkolů.
1. Hora za městem (v podzemí najít kouzelné zrcadlo)
2. Hřbitov (v podzemí najít kouzelné zrcadlo a magický diamant)
3. Podzemí tajemného hradu (najít kouzelné zrcadlo)
4. Podzemí kouzelníkova hradu (najít kouzelné zrcadlo)
5. Poušť (najít v podzemí kouzelné zrcadlo a získat od draka žijícího v labyrintu sílu dračího ohně)
6. Zakletý les (najít v podzemí kouzelné zrcadlo)
7. Diamantové doly (najít v podzemí kouzelné zrcadlo)
8. Jeskyně v horách (najít kouzelné zrcadlo a získat druhou sílu dračího ohně.

Tak do toho, hrdinové!
Takže, pusťte se do tuhého downloadu a záchrany Eridenu. Užijte si slizkých kobek, svého blikajícího monitoru i nekonečného klepání na šipky na klávesnici. První česká plná hra zdarma dostupná na internetu čeká na vás právě u nás!

Upozornění: Na pevném disku, v adresáři, který jste zadali na začátku instalace, najdete v podadresáři "Prokleti" program "prokleti.exe". Vzhledem k tomu, že hra je upravena tak, aby nepotřebovala CD-ROM mechaniku, je nutné, aby všechny instalační soubory (rozuměj soubory, které se rozbalí z našeho archivu) byly v kořenovém adresáři. Toto se dá vyřešit buď namapováním příslušného adresáře jako novou diskovou jednotku, nebo přímo zkopírováním všech souborů přímo do kořenového adresáře.

Autor:

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  • Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...

Zlom 3. května. Otevřou se obchody a služby, další žáci se vrátí do škol

Systém PES nahradí šest vln rozvolnění, oznámil ve středu premiér Andrej Babiš. Od 3. května by se mohl vrátit druhý...

Hráče vyloučili z turnaje, protože měl příliš vysoko nastavený jas obrazu

Známý streamer Tfue přišel o vítězství v turnaji o dvanáct tisíc dolarů kvůli tomu, že měl příliš vysoko nastavený jas...

Královna se rozloučila s Philipem bílými květinami a vlastnoručním vzkazem

Královna Alžběta II. se rozloučila s mužem, který stál po jejím boku celých 73 let. Posledními vzkazy pro prince...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...

Z Philipova pohřbu odcházeli bratři William a Harry v důvěrném hovoru

Na hradu Windsor byl v sobotu pohřben princ Philip, manžel královny Alžběty II. Velká pozornost se upírala také na...