Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Prokletí Eridenu od Zima Software

  10:00aktualizováno  29. března 2003 12:22
Právě se stáváte svědky jedinečné události na českém, a dost možná i na globálním internetu. Máme pro vás to, co vám zatím dokázaly nabídnout jen papírové časopisy - zdarma plnou českou hru, která se doposud objevuje na pultech obchodů!

Prokletí Eridenu

Platforma:

Stáhnout
Prokletí Eridenu
Právě se stáváte svědky jedinečné události na českém, a dost možná i na globálním internetu. Máme pro vás to, co vám zatím dokázaly nabídnout jen papírové časopisy - zdarma plnou českou hru, která se doposud objevuje na pultech obchodů! Pokud jste zahořeli podezřením, že na BonusWebu něco zapáchá (či někomu libě voní?) warezem, musíme vás vyvést z omylu. Prokletí Eridenu si můžete stáhnout naprosto legálně, a to díky vstřícnosti firmy Zima software, která tuto hru vyrobila. (POZOR ale, jakékoliv mirrorování nebo zpřístupňování této hry kdekoliv jinde na internetu již trestné je, neboť BonusWeb vlastní exkluzivní práva pro umístění na internetu! - by Vreco)

Co vás tedy čeká? Napřed pro někoho dost drastický download zhruba 27,9 MB, neboť tato hra nepatří co do objemu dat k nějakým střízlíkům (po rozbalení Vám na HDD instalační soubory zaberou cca 60 MB). Potom už se však můžete těšit na desítky hodin bloumání po temných kobkách, neboť Prokletí Eridenu je klasický dungeon.

Zakleté město volá o pomoc
To se takhle jednou poflakujete krajinou a narazíte na trosky města. Ach ne! Ozve se z hloubi vaší zmučené duše výkřik. Neblahé tušení se za chvíli potvrzuje. Zkrátka nemůžete být ten obyčejný človíček, co si jde jen tak v neděli nasbírat houby. Už zase po vás někdo chce, abyste se stali hrdinou, vlezli do odporných temných kobek, stok a kanálů a jali se někoho zachraňovat. Nemají snad nikoho jiného?

Jak se tak procházíte prázdnými ulicemi polorozbořeného města, upoutají vás jedny dveře (ten zatracený instinkt, který vás žene do problémů, opět spolehlivě zapracoval..). Zaskřípání. Stůl. Na něm vzkaz. Jo to je pro mě? Od místního mudrce? No jak by ne...

Z lístku vyplývá, že město Eriden kdysi pěkně namíchlo jistého kouzelníka. Když viděl krásu a hrdost, která zpoza hradeb vyzařovala, začaly mu nožky divě skotačit v šíleném tanci svatého Víta, brunátněla mu tvář a křivila se do šklebu, který by mu mohl závidět nejeden Esmeraldin tajný ctitel. Najednou už toho měl plný brejle a prostě město proklel, aby už měl pokoj. Město i všechno živé zmizelo v lesku osmi zrcadel, a ty kouzelník prohnaně ukryl hluboko pod zemí.

Mozkovými závity přeživšího eridenského mudrce dlouhá léta jako metro tunelem projížděly úvahy, jak kouzlo zlomit. Nakonec vykoumal, že by v tom mohla hrát nějakou roli ta zrcadla. Jenže pak, zřejmě zmučen tou myšlenkovou námahou, odešel z tohoto světa. Nechal po sobě jen ten vzkaz na stole.

Prokletí Eridenu

Vzhůru do podzemí!
Inu, nezbývá než vlézt do nechutných kobek plných odporných kreatur a pokusit se Eriden zachránit. Prozradíme vám více než onen mudrc - je třeba projít osm velice rozsáhlých bludišť, najít osm kouzelných zrcadel, jeden magický diamant a ten dvakrát naplnit silou dračího ohně. Pak už jistě nebude problém rozestavit zrcadla na jistý kamenný podstavec, doprostřed položit magický diamant a ... pak už uvidíte sami (pozor na hlavu).

Do kobek samozřejmě vlezete úplně bez šatů a navíc i beze zbraní. Někdo by se možná divil, proč tak slavný hrdina (hrdinka) jako vy tropí takové ptákoviny. Ale vy už jiní nebudete. Takže napřed hledat nějaký ten obleček, kus žvance a aspoň malé pižlátko na příšery.

Některé dveře kobek se dají otevřít lehce, s jinými nepohnete jinak než klíčem nebo zvláštním kouzlem, které možná časem vyčtete ze svitků, které se občas jen tak povalují na zemi. Občas se vás pokusí od nekonečného bloudění v kobkách osvobodit nějaká hnusná příšera: rudý pes, kostlivec či had jsou ty obyčejnější . Kromě nich vzduchem poletují jakési prskající koule, po zemi lezou slizouni (jako by Marťanům z oka na tykadle vypadli) a sem tam na vás jukne Pařezový dřevák nebo Golemův bratříček. Bijte je, sekejte je, ničte je kouzly, utíkejte - udělejte cokoli, abyste se jich zbavili. Nezoufejte, zbraní i kouzel najdete po cestě dost.

Třeba se nakonec po dlouhých a dlouhých hodinách nakonec probijete k cíli... Věřte, že to ale chce neskonalou vytrvalost.

Jak se stát hrdinou Eridenu
Po nainstalování hry je třeba vybrat si svou identitu. Můžete volit z různých ksichtíků, ke kterým patří i odpovídající vlastnosti (bojovník, kouzelník atp.) Na své si přijdou také ženy a dívky (bojovnice, čarodějnice). Škoda jen, že není vidět, jak lezou do úvodní kobky. (Nechápaví naleznou vysvětlení výše).

Pak je třeba zvolit obtížnost hry . Pozor, je jich celkem pět a jen v nejjednodušší z nich lze postup ukládat kdykoli vás napadne. Ukládání je nutné, ve hře je totiž dost chytáků - tlačítka, které způsobí zatarasení cesty, dveře, které nikam nevedou a jejich odemčení vás připraví o možnost jít jinou cestou... V ostatních čtyřech úrovních obtížnosti můžete sáhnout po spásném Save jen tehdy, našli-li jste předtím modrý ukládací diamant.

Během hry máte možnost velice přehledně sledovat zdraví své osůbky, to, jaký má hlad a také kolik má síly.

Velmi pozitivním prvkem hry je kvalitní automaping. Nemusíte tedy strávit hodiny malováním odhalených chodeb na čtverečkovém papíře.

Méně dobře je už znázorněn boj s nepřítelem. Sekáte, bodáte, pícháte - a nic. Žádná krev, žádné zranění protivníka. Pořád řve a sápe se na vás. Ale neumdlévejte - vytrváte-li, nakonec padne. Nedostatkem je také monotónnost textur, vytvářejících stěny kobek.

Prokletí Eridenu Kudy kam aneb Seznam úrovní
Chcete vědět, čím že to vlastně musíte projít? Tady je seznam úrovní a úkolů.
1. Hora za městem (v podzemí najít kouzelné zrcadlo)
2. Hřbitov (v podzemí najít kouzelné zrcadlo a magický diamant)
3. Podzemí tajemného hradu (najít kouzelné zrcadlo)
4. Podzemí kouzelníkova hradu (najít kouzelné zrcadlo)
5. Poušť (najít v podzemí kouzelné zrcadlo a získat od draka žijícího v labyrintu sílu dračího ohně)
6. Zakletý les (najít v podzemí kouzelné zrcadlo)
7. Diamantové doly (najít v podzemí kouzelné zrcadlo)
8. Jeskyně v horách (najít kouzelné zrcadlo a získat druhou sílu dračího ohně.

Tak do toho, hrdinové!
Takže, pusťte se do tuhého downloadu a záchrany Eridenu. Užijte si slizkých kobek, svého blikajícího monitoru i nekonečného klepání na šipky na klávesnici. První česká plná hra zdarma dostupná na internetu čeká na vás právě u nás!

Upozornění: Na pevném disku, v adresáři, který jste zadali na začátku instalace, najdete v podadresáři "Prokleti" program "prokleti.exe". Vzhledem k tomu, že hra je upravena tak, aby nepotřebovala CD-ROM mechaniku, je nutné, aby všechny instalační soubory (rozuměj soubory, které se rozbalí z našeho archivu) byly v kořenovém adresáři. Toto se dá vyřešit buď namapováním příslušného adresáře jako novou diskovou jednotku, nebo přímo zkopírováním všech souborů přímo do kořenového adresáře.

Autor:

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...