Plasmaworm - výtečný a zábavný Had

  12:00aktualizováno  18. prosince 9:15
Pouze dvě klávesy - šipky vpravo a vlevo stačí k ovládání této jednoduché a přesto neskonale zábavné arkády. Hlavním hrdinou se stává had s narůstající délkou a tím i složitějším manévrováním.
70

Plasmaworm

Platforma: Freeware
Výrobce: Digital Eel

Stáhnout

PlasmawormJednou z vlídných předvánočních akcí zahraničních vývojářů je třeba i zveřejnění zajímavé arkádové hry, která původně spadala do sféry shareware, což prozrazuje nemálo o její kvalitě.

Co se Plasmaworm týče, autoři se inspirovali u jednoduchého Hada, koncept však obohatili v mnoha ohledech, tudíž jim nebudete mít menší neoriginalitu ani trochu za zlé. Narozdíl od klasického hada z mobilních telefonů, tento není schopný zatáčet jen do pravých úhlů, nýbrž zvládá i otáčky o podstatně menší kus, díky tomu se může volně pohybovat po celém prostoru jak se mu zlíbí. Co se herní obrazovky týče, ta je vždy oválným výřezem vybarvený do všech možných barev, které se navíc mění a prolínají, což může pPlasmawormůsobit jako projekt puberťáka testujícího psychotropní látky – a nebo zajímavý styl uměleckého vyjádření a doufejme že se v tomto případě jedná o případ druhý.

Tomu ostatně nasvědčuje i celková kvalita hry, na které se nepochybně podílely šikovné vývojářské ručičky. Hratelnost je totiž opravdu na výši. Singleplayerová část je složena z jednotlivých levelů s různým vzezřením, kdy se vám do cesty staví stále nové překážky a tím je vlastně i navyšována celková obtížnost. Ostatně situaci si můžeme nejlépe demonstrovat na prvních dvou levelech, kde první nabízí zcela čisté prostředí, po němž je možno se pohybovat bez jediného omezení. Po jeho dokončení se ale dostanete do nachlup stejného prostředí, které je ale na dvě půlky rozděleno zděnou překážkou. Pokud do ní snad narazíte, dojde k naprosto stejnému efektu jako kdybyste hlavou vrazili do kteréhokoli okraje oválné obrazovky či nedej bože do části svého těla. V takovém případě dojde k resetování aktuálně řešeného levelu,Plasmaworm což je nepříjemné zvláště stane-li se to na jeho úplném závěru. A v takové chvíli máte ty nejlepší předpoklady vzhledem k délce, jakou váš had, kterého ovládáte, na obrazovce zaujímá. Ten se totiž prodlužuje s každou sebranou částečkou, jež se objevují na place v přesně daném intervalu. Nezmizí jako v jiných přepracováních, poroto si můžete s cestou směrem k němu dát klidně na čas a nejprve se vypořádat s dlouhatánským tělem, jež je na ovládání poměrně obtížné.

V tom je ale vlastně kouzlo celého projektu a objevíte jej především v pozdějších levelech. Plasmaworm je tedy jeden z mála zástupců Hadích remaků, které vám vydrží na harddisku déle, než dvě minuty a to je nutno přičíst k dobru. I když grafika a hra samotná nepatří k nejmladším, odnáší si od nás velice slušné hodnocení.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz