PIGI – dostaňte formuli z bludiště!

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:07
Dnešní logická hříčka by se dala přirovnat ke starému známému bludišti. Z něj tentokrát musíte místo lidského hrdiny dostat malou formuli, které dochází benzín. Jde o překvapivě chytlavý a napínavý titul, tudíž neotálejte a vyzkoušejte jej.
60

PIGI

Platforma: Freeware
Výrobce: Mr. Táborský

Stáhnout

“PIGI"O bludištích se dá většinou napsat pramálo. Dostaňte posbíráním tří klíčů panďuláka z bludiště, grafika nic moc, zvuky taktéž, pár levelů, multiplayer žádný a to je konec recenze. V případě PIGIho je tomu zcela naopak. Také musíte dostat malou formuli místo človíčka z bludiště, ale nebude to otázka několika vteřin. Číhá na vás totiž mnoho pastí, horda kladných i záporných bonusů, napětí z nedostatku zbývajícího času a benzínu, ale hlavně byl ke hře přibalen velmi zajímavý dárek, který si říká editor, s jehož pomocí můžete vytvářet vlastní zajímavá bludiště. Velkou roli hrají klíče a brány (ostatně jako v každém podobném bludišti). Abyste mohli vstoupit do hlavní „finish“ brány a opustit tak level, je třeba posbírat všechny šedé klíče, které se v levelu povalují. Sem tam leží šedý klíček za dveřmi, které potřebují k otevření další klíč (tyto klíče jsou barevné), takže se musíte nejprve popohánět po sekundárním klíčku, abyste poté mohli dostat ten primární.

Bonusů je tu opravdu velká škála, ale ne všechny hrají pro vás (některé záporné bonusy vaší formuli obírají o benzín a čas). Můžete ale také najít bonus, který odkryje celou mapu (ten obzvlášť vítáme), ale na co vlastně to odkrytí je? “PIGI"Formule totiž zpravidla vidí pouze na krátkou vzdálenost (zbytek je neviditelný). Pokud tedy nedostanete onen magický bonus, musíte bloudit a hledat klíče „naslepo“. Máte také možnost sebrat baterku, která vám ale odkryje pouze několik málo políček.

Dávejte si pozor na všelijaké nástrahy. První takovou nástrahou je opilost (nemůžete nic dělat). Druhou nástrahou je klasické TNT a tou poslední je olejová skvrna, po níž se budete klouzat k nejbližší zdi, v horším případě k výbušnině. Nástrahou je sama o sobě i energie vaší formulky, která poměrně rychle vyprchává, takže jestliže vše chcete zvládnout, najděte si cestu kolem bonusů přidávajíc energii a čas. Hned ve třetím sektoru totiž hrají roli sekundy (ba i mikrosekundy). Nejhorší však je, že se tam žádný bonus, který by vám měl nějaké ty drahocenné sekundy přidat nenalézá, takže musíte jednat rychle a rozvážně.

“PIGI"Odskočíme od toho, co hra nabízí a podíváme se na audio a grafické zpracování. Design hry samotné je dle mého názoru velmi nepromyšlený. Některé fonty a barvy ve hře příliš nesedí a shrnutím mi tedy konečná podoba vůbec nesedí, což ale naštěstí na hratelnost nemá podstatný vliv. Grafika je až na těch několik nesladěných barev docela pěkná (velmi jednoduchá) a nemá se za co stydět. Zvuky se sem sice hodí, ale mohlo jich být určitě více a také se mohla přiřadit hudba (avšak i bez ní se vše dá poměrně bezproblémově hrát).

Konečně tedy přichází závěr. PIGI není ledajaké suché bludiště, naopak, jedná se o velmi zábavnou hru, které se akorát nevyhnulo pár much v designu a několik dalších mezer. K dispozici máte ale editor (také po stránce designu nedomyšlený), několik sličných dam v hlavním menu (netuším, co tu dělají, ale budiž :-)) a napínavé úrovně. 13 MB je ale přeci jen docela dost a tak bych se před stáhnutím chvíli rozmýšlel, zdali to zato stojí. Jako vždy ale mohu vřele doporučit majitelům rychlejšího připojení, jelikož napětí a chytlavost PIGImu upřít nelze.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz