Peggle: World of Warcraft Edition - chytlavá zábava ve stylu MMORPG

  0:04aktualizováno  0:04
Který hráč by doposud neslyšel o MMORPG jménem World of Warcraft. Jeho motivy se objevují také v této skvěle hratelné hríčce, jejíž pokračování, nyní zcela zdarma, byste neměli rozhodně minout.
87

Peggle: World of Warcraft Edition

Platforma: Freeware
Výrobce: Popcap

  • zadarmo narozdíl od původní hry
  • chytlavé, graficky atraktivní
  • pouze 10 levelů

Stáhnout
PeggleKdyž jsme vám už před časem v recenzi představili Peggle, sklidilo nadšený ohlas nejen z mé pozice, čili pozice recenzenta. Kladně se k ní postavili i samotní hráči, o čemž svědčí množství stažení, které zasahuje do tisíců. A troufám si tvrdit, že nový díl této chytlavé záležitosti na tom nebude o moc hůře.

Vášnivé hráče původního Peggle, kteří nad hrou už třeba strávili velkou porci času, možná zamrzí to, že z hratelnostní stránky vlastně nedochází téměř k žádným novinkám. Jisté kroky směrem k inovaci jsou sice patrné, vesměs ale nejde o nic razantního. Na druhou stranu je to docela pochopitelné, vzhledem k tomu, že je koncept dobře osvědčený a skvěle fungující. Pokud jste se s hrou doposud nesetkali, pak vězte, že si s ovládáním vystačíte pouze s kurzorem myši doplněným o levé tlačítko, kteréPeggle slouží k aktivaci míčku. Ten je zpočátku umístěn ve speciálním zásobníku a odtud vybírán do děla zakořeněného v horní straně obrazovky. S tím můžete volně pohybovat doprava a doleva a tím určit směr, kterým míček poletí – rychlost je vždy konstantní a nijak ji neovlivníte. To ale moc nevadí, takto si aspoň můžete postupně osvojovat základní fyzikální zákony, které hrají roli v otázce odrážení se míčku od okrajů obrazovky, od jednotlivých puntíků, obdélníků a dalších herních prvků.

Poté co vypustíte míček do herního pole, jde si vlastně svou vlastní cestou. A vy už pro něj nic udělat nemůžete. Jen sledujete, jak se energicky odráží z místa na místo a létá z jedné strany na druhou a v lepším případě také ničí červené kuličky. Všechny červené prvky totiž musí z obrazovky vymizet, abyste se mohli posunout do Peggledalší mise. K tomu máte omezený počet míčků a obtížnost je navyšována i nevýhodnou polohou červených kousků, které jsou schválně umístěny tak, abyste se k nim nijak snadno nedostali. Bonusy vám ale mají na druhou stranu pomáhat a to například tak, že vám na dočasnou dobu propůjčí speciální ukazovátko, které vám tenkou čarou ukáže, kam se míček po odrazu bude ubírat. Tím si efektivně naplánujete cestu a můžete přesně srazit i dva červené bloky od sebe vzdálené přes celou obrazovku, což by normálně chtělo hodně velkou přesnost. Jinak se vám také navíc připíší body a mnoho dalšího.

Spojení s World of Warcraftem ocení především skalní fanoušci. Zábavné jsou motivy hned po spuštění hry a nebo úvodní menu i hudba, kterou hráči této MMORPG budou velmi dobře znát. Co se dalších podobností týče, rozpoznáte především pozadí s motivy hry, jinak ale nic výraznějšího bohužel nečekejte. Rozhodně by šlo hru s MMORPG kultem propojit daleko více, kdoví, zda by se pak ale Blizzard nečertil co se autorských práv týče. Buďme tedy rádi za graficky skvělé a zábavné pokračování.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

87 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz