Numbers - od jedné do šesti

  12:00aktualizováno  4. června 9:58
Z Jednoduchého zapojení čísel do známého konceptu logické hry se vyklubala celkem zábavná záležitost s podařeným 3D zpracováním. Vyzkoušejte ji také!
80

Numbers

Platforma: Freeware
Výrobce: gedo831

Stáhnout

NumbersNumbers neboli v českém překladu jednoduše Čísla. Tak takový název nese nová a zajímavě zpracovaná 3D logická hra stavějící na známých a okoukaných principech. Jediné nové, s čím přichází, je zapojení opravdu primitivních matematických úkonů, které by mělo hravě zvládnout i dítě předškolního věku.

A tak se dostáváme do prostoru, v němž nás bude zajímat jen lehce nakloněný obdélník. Po tom totiž budeme směrem od nás posílat pravidelné bloky s číslem na všech stranách. Aby v tom Numbersnebyl nepořádek, rozhodli se autoři omezit se pouze na čísla 1 až 6, což je jedině dobře pokud víte, jaká mají vliv na samotnou hratelnost. Číslo umístěné na kostičce totiž odpovídá velikosti skupiny, kterou budete muset s těmito bloky vytvořit. Stejně jako v dalších podobných arkádových logických hrách i zde budete z pole odstraňovat kostky tvořením hloučků o stejných prvcích, počet prvků v takové skupině se ale bude měnit. Abych byla přednější, pokud chcete nechat zmizet kostičky s číslem dva, stačí vytvořit dvojici a je to hotové. U trojky jsou to zase trojice, u čtyřky čtveřice – systém tedy myslím pochopil již každý a snad není třeba zdůrazňovat, že největším oříškem nepochybně jsou šestky. Poskládat na herní ploše skupinu o šesti krychlích dotýkajících se Numbersalespoň jednou celou stranou zkrátka není žádná hračka. Na druhou stranu právě těchto kostiček bude k zemi padat nejvíce a tak není problém vše uskládat. Zvlášť když je herní plocha poměrně veliká a chvíli trvá, než se zaplní. No a k tomu právě nesmí dojít a měli byste tomu postupným odstraňováním zabránit.

Tak trochu zajímavý jev se vyskytne ve chvíli, kdy se vám podaří dát celou jednu skupinku dohromady. Okolní kostky se totiž většinou změní. Prohodí se na nich hodnoty, což vám může pěkně zamíchat zamýšlenou strategií. Vždy totiž máte rozpracovaných více skupinek než jednu a tímto se vám může vše pořádně rozhodit. Na druhou stranu sami brzy pochopíte, že pro zpestření hratelnosti bylo asi nezbytné něco takového do Numbers zakomponovat. Je to jedna z drobností, která má za následek, že se hra i přes svůj jednoduchý nápad perfektně hraje. Svou část při tom samozřejmě sehrály i celkem povedené animace při dopadu a mizení kostek, kdy se ty zbývající valí po nakloněné rovině dolů. Zkrátka a dobře Numers vás bude bavit – dejte mu proto šanci.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz