Modern War 3 - další krvavá lázeň

  12:00aktualizováno  10:49
Již potřetí si můžete vyzkoušet, jaké to je vyvraždit třeba až devět tisíc vojáků v jednom levelu. Rusové byli opět napadeni Čínou a musí ubránit svou základnu před vetřelci. A grafika je ve třetím díle zase o poznání propracovanější.
70

Modern War 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Anubis

Stáhnout

Modern War 3Jako ve špatném snu: stovky mrtvolek, potoky krve, vojáci, kteří si cvrkli do kalhot a prchli z boje. Takové obrazy vám nabídl druhý díl Modern War: Red Star. Anubisův masakr se však nyní dočkal dílu třetího. Budeme tentokrát pást ovečky? Ale kdeže! Koncept zůstal naprosto stejný, o čemž vás přesvědčí hned zadání první mise: zlikvidovat armádu tří tisíc vojáků. Zní to šíleně? Přesně takový ovšem Modern War je. Staví na typu her „defend your castle“, jen to bere jaksi megalomansky. Po porážce v druhém dílu se Čína vzpamatovala a znovu napadla Rusko. Ruští vojáci z historie nejsou nijak v útocích úspěšní, v obraně jsou to však machři.

Modern War 3Vaším úkolem je zabránit zničení základny a povraždit zadaný počet vojáků, abyste se dostali do dalšího, ještě krvavějšího kola. Velkou porci soupeřovy armády tvoří pěšáci a parašutisté. Jejich likvidace je sice titěrnou, ale nezbytnou součástí boje. Armádu doplňují rychlí jezdci na koních, nukleární tanky, klasické tanky, bombardéry. Pohybovadla mají tu výhodu, že s sebou při výbuchu vezmou do pekla chuchvalec pěšáků okolo, čehož se dá dobře takticky využít. Za každou mrtvolku získáváte peníze, které jsou nezbytné pro zakoupení posil, jež vám pomohou s obranou. Můžete si koupit vojáka se samopalem, raketometčíka, kulomet na strážné věži nebo větší hračky jako letectvo či populární atomovku. Suma sumárum máte volnou ruku v taktice, ovšem musí dobře uvažovat, jinak skončíte co by dup pod záplavou nepřátel.

Modern War 3 má primitivní ovládání, zaměřujete myší, posily kupujete stiskem pravého tlačítka. Postřílet (tedy vlastně poklikat) 3000 vojáků není žádný med a ještě teď Modern War 3 mě z toho bolí ruka. Oproti druhému dílu se mimo drobných úprav ve zbraňovém systému vylepšila především grafika. Nakročila ke 3D a potěší lepšími efekty. Líbivá je rozmazaná animace, která vás ujistí, že to vše byl jen špatný sen. Zlepšená vizuální stránka se přitom nijak neodrazila na rychlosti, hra běží i při zobrazování stovek pidimužíčků v pohybu naprosto plynule. Hudbu v podobě dvou songů najdeme jen v menu, samotnou hru doprovází jen ticho a pleskavé zvuky mrtvých vojáků.

Třetí díl sice nenabízí očekávaný počet vylepšení, ale přesto mu zůstala zábavnost a různorodost, což je z pohledu hráče to nejdůležitější. I přes tisíce mrtvol nemůžeme tvrdit, že by šlo jen o bezmyšlenkový brutální masakr, stále je zde nejdůležitější strategické uvažování, bez kterého se masakr obrátí proti vám. Máte-li rádi obranné hry, neměli byste ani chvilku váhat. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 66 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz