MicroMan - návštěva temné budoucnosti

  12:00aktualizováno  11:30
Nedávno jsem navštívil budoucnost a v tomto článku vám o tom budu vyprávět. Je to tam strašné, nudné, podivné a smutné. Současnost se mi po tom návratu zpět zdá mnohem optimističtější, oduševnělejší a krásnější. Nacházíte se na konci třetího tisíciletí a svět je prázdný a pustý...

MicroMan

Platforma: Freeware
Výrobce: Brian L. Goble

Stáhnout

Microman

Sex zmizel, děti se vyrábějí hromadně v biologických továrnách. Příroda už existuje pouze v pohádkách, mýtech a legendách. Hudba je zakázána pro její špatné účinky na lidský organismus. Stejně jako televize, pivo, cigarety a mnoho různých jídel. Zločinnost je odbourávána pomocí čipů, které jsou zabudovávány každému člověku, při jeho vytváření, do mozku. Čipy pak neustále dodávají do centrálního počítače informace o pohybu příslušné osoby. Pokud tedy někdo někde něco ukradne, počítač okamžitě zjistí, kdo se v danou chvilku nacházel na daných souřadnicích a onen člověk je pak uvězněn, odsouzen a vystřelen do vesmíru. Také hrozí války. Ta poslední v roce 2801 zničila planetu tak, že lze žít jen na jedné jediné pětině původního území. Bylo to vinou nějakého samozvaného vládce, hrůzostrašného diktátora, jenž si podmanil celou Zemi. Ovšem pomohli mu i války mezi znepřátelenými národy na blízkém východě. Ale konfliktů i diktátorů bylo mnohem více, o nich však jindy. Lidé mají ve třetím tisíciletí hrozně málo práv a povinností jim přibylo i přesto, že práci dělají tisíce robotů. Jedinou optimistickou věcí je, že byly zrušeny všechny školy. Pokud někdo něco potřebuje vědět nebo chce něco umět, nemusí kvůli tomu číst zbytečně dlouhé knihy v knihovně, nemusí sedět ve škole a smutně se dívat na jaro za oknem. Stačí mu pouze nahrát si dané informace ze systémového počítače, které se nachází volně na ulicích. Ovšem musel jsem se vrátit zpět do roku 2002, potom co se zde nedávno začalo dít. Roboti se v budoucnosti totiž vzbouřili a začali útočit na chudáky civilní obyvatele, kteří jeden po druhém umírali v kalužích krve. Nedávno jsem se však doslechl, že jakýsi MicroMan hodlá všechny zlé roboty oddělat, a že mu můžu pomoci. Tak jsem si na svůj pevný disk hru nainstaloval a začal pařit.

Microman

MicroMan je opravdu zajímavá počítačová hra v nepřeplácaném prostředí s mnoha různými záludnostmi a s mnoha akčními prvky. Ovládáte jakého "MicroManíka", na kterého všude všechno útočí. Naštěstí se však můžete bránit a po nepřátelích střílet. Po cestě sbíráte různá bonusová písmena a prémie. Se svým pěkně animovaným hrdinou musíte taktizovat, skrývat se a bránit se. Někdy pomůže pouhý poklek, jindy je třeba chytře promyslet skok z několikametrové výšky. Hra zaujme jednoduchou, ale neodfláknutou grafikou, a rozmanitými levely. Nepřátelé jsou různí, ale většinou se musíte bránit robotům, jsou to prostě mrchy, s nimiž se není radno se přátelit, a kteří se především nechtějí kamarádit s vámi.

Microman

Již v dobách, kdy Windows nebyla ještě operačním systémem, ale pouze nadstavbou vznikaly už pod nimi počítačové hry. Byly však většinou velmi jednoduché, kdo měl Windows 3.1, ví o čem mluvím. Většinou to byly hry logické, karetní a nebo jakési pokusy o arkády. Mezi ty arkádové patří i hra MicroMan, ovšem ta má narozdíl od svých vrstevníků hratelnost na vysoké úrovni a její vzhled odpovídá klasickému 16-ti bitovému zobrazení ve Windows 3.x. Navíc velikost této gamesy je pouze necelých 700 kB, což nikomu na dnešních několika gigabajtových "hardech" nemůže překážet. Celá hra běží v okně a nepřepíná se do Full Screen módu. MicroMan také nezpomaluje systém a tak ho, pokud vás přestane bavit, můžete v klidu nechat minimalizovaný a později ho opět maximalizovat. Obnovovací frekvence hry je také poměrně vysoká úrovni a objekty, které se pohybují, neblikají.

Co ještě dodat? Myslím, že není dobré o hře prozrazovat všechny informace, protože pak by ji nikdo nemusel hrát a stačilo by si pouze přečíst článek. Takže dodávám jen: Download! Download! Download!

Autor:
 

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz