Masquerade - podivín a záchranář

  12:00aktualizováno  8:21
Dáte také na vzhled? Pak by vám hlavní hrdina této hopsačky byl nejspíše stejně nepříjemný, jako to platí v případě lidí v jeho okolí. Ti jej dokonce nehodlají přijmout do své vesnice. Navzdory jejich chování ale neváhá nasadit život v otázce záchrany jedné sympatické blondýnky.
60

Masquerade

Platforma: Freeware
Výrobce: Djonga productions

Stáhnout

MasqueradeMasquerade se na oko tváří jako tuctová hopsačka, opak je ale pravdou. I když pravda nepřichází s žádnými přehnaně originálními principy, autoři minimálně nezapomněli co se pro takovou hru sluší a patří – no a tak svůj projekt vybavili poměrně slušným příběhem. I když se v jádře dostáváme k poměrně klišovitému zachraňování unesené blondýnky, dozvídáme se poměrně srdcervoucí příběh o muži, kterého vlastně nemá nikdo rád. Přítele nemá a jediný, kdo je ho ochotný snášet je malá kočka, která ho má ráda stejně jen díky pravidelnému přísunu kočičího žrádla. Těžko říct, zda je to vše zapříčiněno jeho zohaveným a popáleným obličejem, na němž raději nosí masku, která ovšem může budit strach.

To se ale naštěstí na naší výpravě za záchranou blondýnky poměrně hodí. Vysoký černý klobouk, taktéž černé sako a bílý pásek přes obličej by mohl u těchto podzemních potvůrek budit respekt. To by ale nestačilo, proto jste taktéž vybaMasqueradeveni pálkou, která v případě ohrožení přimáčkne protivníka k zemi vytvářejíc potoky krve. Ta je také vaší jedinou zbraní a potřebovat ji budete poměrně často. I když jsou zdejší protivníci vzrůstově malí, dokáží být zákeřní a jakýkoliv kontakt mezi vámi a jimi znamená ztrátu jednoho životu a restart aktuálně hraného levelu. Kromě živých protivníků se hráči také postaví několik záludnějších a neživých, které se pravidelně pohybují nahoru nebo dolů. Jejich překonání zpravidla znamená dobré načasování. Jmenovitě se jedná o padající blok s nebezpečnými bodáky, propadávající se plošinky v zemi, které je raději nutno přeskočit či třeba obří vrtáky, které se nahoru a dolů posunují jen o opravdový kousek.

Masquerade

Pokud si všimnete indikátoru vlevo nahoře, jistě se budete stejně jako já zprvu domnívat, že jde o jednoduchý ukazatel zdraví. Jak se při prvním zranění přesvědčíte, zdraví zde vůbec neexistuje a zranění znamená okamžitou smrt a úbytek jedné z čárek, životů. Nemusíte se bát, že by jich autoři do hry přidali zbytečně mnoho a vy se pak při hraní nudili. Oni přidanými životy řešili problém s obrovskou obtížností, která je asi největší rušivý element při hraní. Jednu místnost totiž budete při prvním procházení dělat na několikrát, než zjistíte, jak pomalu a přesně se pohybovat. No a zemřít na jednom místě klidně i pětkrát po sobě, není také žádný problém.

Akční arkáda Masquerade je tedy dalším zbytečně zmařeným projektem, který většina hráčů hodně rychle odloží právě díky obtížnosti. Pokud tedy nemáte naprosto klidnou povahu a silné nervy, raději byste se měli této hry vyvarovat, byť je to vzhledem k ostatním kvalitám škoda.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz